Treść strony

Stronicowanie

 • Przekazanie sprzętu dla rawskiej OSP

  Przekazanie sprzętu dla rawskiej OSP

  2019.12.31

  W dniu 31 grudnia br. został przekazany  sprzęt służący Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej podczas działań mających na celu ochronę życia , zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem. Dotacja w wysokości 13 264,18 zł  została przeznaczona na zakup dwóch kompletów ubrania specjalnego strażackiego  oraz suchego skafandra ratowniczego z ocieplaczem. Nowe wyposażenie zwiększy skuteczność oraz bezpieczeństwo działań strażaków.

   

 • Wykaz projektów wybranych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego w Gminie Miasto Rawa Mazowiecka na 2020 rok.

  2019.12.30

  Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka informuje, że na posiedzeniu w dniu 30 grudnia 2019 roku Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego przedstawił wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Rawskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Należy podkreślić ogromne zainteresowanie projektami wśród mieszkańców miasta, a ilość głosów świadczy o czynnym włączeniu się rawian w tworzenie Budżetu Obywatelskiego w Gminie Miasto Rawa Mazowiecka na rok 2020.

   

 • Pierwsza miejska wigilia za nami

  Pierwsza miejska wigilia za nami

  2019.12.23

  W niedzielę, 22 grudnia na parkingu przy Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej odbyła się pierwsza miejska wigilia, w której udział mogli wziąć udział mieszkańcy naszego miasta. Rozpoczęcie wigilii poprzedził występ orkiestry  Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej, która odegrała kilka kolęd. Następnie władze miasta: Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla i Przewodnicząca Rady Miasta Rawa Mazowiecka Grażyna Dębska oraz zaproszeni goście złożyli wszystkim rawianom życzenia bożonarodzeniowe.

 • Prymas Niezłomny - kard. Stefan Wyszyński (1901-1981)

  Prymas Niezłomny - kard. Stefan Wyszyński (1901-1981)

  2019.12.20

  W holu pojezuickiego kolegium przy kościele pw. NP NMP możemy oglądać wystawę poświęconą wyjątkowemu Polakowi – Prymasowi Tysiąclecia – ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu (1901-1981). Przypomnienie sylwetki tego wybitnego duchownego wiąże się z przygotowaniem rawian i gości do uroczystej beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego. Wystawa  pozwala dostrzec rolę i dzieło Prymasa Tysiąclecia również w naszej aktualnej rzeczywistości.

 • Wyjątkowo udana "trzynastka"

  Wyjątkowo udana "trzynastka"

  2019.12.18

  Gościem trzynastego spotkania, organizowanego przez rawski Dyskusyjny Klub Książki, był Filip Łobodziński - człowiek wielu profesji, pasji i talentów. Kto nie był, niech żałuje. Spotkanie literacko – muzyczne, wypełnione było pasjonującymi opowieściami o Dylanie oraz o pracy tłumacza. Gwoździem wieczoru był niewątpliwie dwukrotny występ pana Filipa. Przy akompaniamencie gitary, ten znakomity dziennikarz, tłumacz i aktor, zaśpiewał piosenki swoich ulubionych twórców.

   

 • Zakończyliśmy szkolenia w ramach projektu "Rawianie w sieci"

  Zakończyliśmy szkolenia w ramach projektu "Rawianie w sieci"

  2019.12.16

  W dniu 19 listopada 2019 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 2 "Niezapominajka" w Rawie Mazowieckiej odbyło się ostatnie szkolenie w ramach projektu "Rawianie w sieci" - rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Rawy Mazowieckiej. W ramach projektu zakupiono 24 komputery z ekranem dotykowym (koszt jednego komputera to 2445,24 zł), które przeznaczone były dla osób uczestniczących w szkoleniach zorganizowanych w ramach projektu. Uczestnicy brali udział w jednym z trzech wybranych przez siebie modułów szkoleniowych.

 • „Rodzina Rodzinie” – akcja zbiórki odzieży i zabawek

  „Rodzina Rodzinie” – akcja zbiórki odzieży i zabawek

  2019.12.13

  Rada ds. Rodziny zaprasza wszystkich o otwartych sercach do uczestnictwa w akcji „Rodzina Rodzinie”. Akcja odbędzie się w ramach Rawskiej Wigilii w niedzielę 22 grudnia w Miejskim Domu Kultury. Zbiórka ubrań i zabawek będzie prowadzona 20 i 21 grudnia. Członkowie Rady ds. Rodziny będą oczekiwać na darczyńców w Miejskim Domu Kultury w piątek 20 grudnia w godz. 8-16 i w sobotę 21 grudnia w godz. 9-13.

 • Miasto przekazało rawskiemu szpitalowi zestaw do laparoskopii

  Miasto przekazało rawskiemu szpitalowi zestaw do laparoskopii

  2019.12.13

  12 grudnia 2019 r. na oddziale chirurgicznym szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej odbyło się przekazanie zestawu do laparoskopii (kamera medyczna full hd, monitor medyczny, źródło światła, insuflator, pompa laparoskopowa, wózek aparaturowy, optyki laparoskopowe - 2 szt., narzędzia laparoskopowe) o łącznej wartości 192 240 zł.  Ww. sprzęt zakupiono z budżetu Miasta Rawa Mazowiecka.

   

 • Spotkanie ze św. Mikołajem w Rawie Mazowieckiej

  Spotkanie ze św. Mikołajem w Rawie Mazowieckiej

  2019.12.13

  8 grudnia 2019 r. od godz. 14.00 św. Mikołaj z zaprzęgiem reniferów czekał na wszystkie dzieci przed Miejskim Domem Kultury.Na scenie można było obejrzeć: występ chóru Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Rawie Mazowieckiej, występy dzieci z rawskich szkół podstawowych nr 4, nr 2 i nr 1, a przede wszystkim dwa koncerty kapeli góralskiej „BESKID”.

 • Wykaz projektów do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego gminy miasto Rawa Mazowiecka na 2020 rok.

  2019.12.13

  Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka informuje, że na posiedzeniu w dniu 11 grudnia 2019 roku Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego zaopiniował projekty zgłoszone do Rawskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.
  Wykaz projektów w obszarze rewitalizacji dopuszczonych do głosowania stanowi załącznik nr 1 do niniejszej informacji.
  Wykaz projektów poza obszarem rewitalizacji dopuszczonych do głosowania stanowi załącznik nr 2 do niniejszej informacji.

   

Stronicowanie