Treść strony

Ruszył drugi nabór w programie "Mój Prąd"

W styczniu 2020 r. ruszył drugi nabór w ramach programu „Mój Prąd”. Nowością w programie jest strona mojprad.gov.pl, na której można sprawdzić status złożonego wniosku. Drugi nabór wniosków o dofinansowanie osobom fizycznym mikroinstalacji fotowoltaicznych potrwa do 18 grudnia 2020 r. Zasady programu nie zmieniają się. Można starać się o dotacje w wysokości nawet 50 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

Informacja o ocenie i statusie wniosków w programie Mój Prąd

Informacje dotyczące funkcjonowania programu Mój Prąd dostępne są pod numerem telefonu 22 45 95 990 prefix 1 lub drogą mailową pod adresem: mojprad@nfosigw.gov.pl
Informacje dotyczące statusu już złożonego wniosku oraz ewentualnych uzupełnień można uzyskać wyłącznie pod numerem telefonu 22 45 95 990 prefix 2 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00) lub drogą mailową pod adresem: wnioskimojprad@nfosigw.gov.pl

Samodzielny montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej w programie Mój Prąd

W związku z licznymi postulatami wnioskodawców, po konsultacjach z Ministerstwem Energii, w dniu 11.10.2019 nastąpiła korekta wniosku o dofinansowanie do Programu Mój Prąd w zakresie umożliwienia samodzielnego montażu instalacji PV.
Wnioskodawcy którzy posiadają niezbędne kwalifikacje mogą dokonać samodzielnego montażu zakupionej mikroinstalacji PV.

Nabór do programu MÓJ PRĄD-teraz także online

Do tej pory wnioski o dofinansowanie w ramach programu MÓJ PRĄD można było składać jedynie w formie papierowej. Teraz można to zrobić także online – na portalu GOV.pl. Aby online złożyć wniosek o dofinansowanie potrzebujemy jedynie profilu zaufanego lub e-dowodu. Załatwienie tej sprawy zajmie tylko kilka minut. Oczywiście nadal można złożyć wniosek w formie „tradycyjnej”, składając osobiście papierową wersję wniosku w siedzibie NFOŚiGW lub przesyłając dokumenty pocztą lub kurierem na adres Funduszu.

Informacje o naborze 2019

Ministerstwo Energii we współpracy Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”.Termin pierwszego naboru trwa od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł. Program skierowany jest do gospodarstw domowych.

Program MÓJ PRĄD

23 lipca 2019 r. został ogłoszony Program „Mój Prąd” przygotowany przez Ministerstwo Energii we współpracy z Ministerstwem Środowiska. Program zakłada dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych, a jego budżet to 1 mld złotych. Program skierowany jest do gospodarstw domowych. Wsparciem mogą zostać objęte instalacje o 2-10 kW mocy zainstalowanej. Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł.