Treść strony

Od 31 marca tylko e-wnioski w „Moim Prądzie”.

Od 31 marca Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjmuje wnioski w programie „Mój Prąd” tylko w wersji elektronicznej. Kanał elektroniczny na gov.pl pozwoli na sprawniejsze przyznawanie dopłat, co przełoży się na  szybsze uzyskanie pieniędzy na domową fotowoltaikę. Żeby złożyć wniosek online wystarczy mieć profil zaufany założony np. dzięki bankowości elektronicznej lub e-dowód.

Ruszył drugi nabór w programie "Mój Prąd"

W styczniu 2020 r. ruszył drugi nabór w ramach programu „Mój Prąd”. Nowością w programie jest strona mojprad.gov.pl, na której można sprawdzić status złożonego wniosku. Drugi nabór wniosków o dofinansowanie osobom fizycznym mikroinstalacji fotowoltaicznych potrwa do 18 grudnia 2020 r. Zasady programu nie zmieniają się. Można starać się o dotacje w wysokości nawet 50 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

Informacja o ocenie i statusie wniosków w programie Mój Prąd

Informacje dotyczące funkcjonowania programu Mój Prąd dostępne są pod numerem telefonu 22 45 95 990 prefix 1 lub drogą mailową pod adresem: mojprad@nfosigw.gov.pl
Informacje dotyczące statusu już złożonego wniosku oraz ewentualnych uzupełnień można uzyskać wyłącznie pod numerem telefonu 22 45 95 990 prefix 2 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00) lub drogą mailową pod adresem: wnioskimojprad@nfosigw.gov.pl

Samodzielny montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej w programie Mój Prąd

W związku z licznymi postulatami wnioskodawców, po konsultacjach z Ministerstwem Energii, w dniu 11.10.2019 nastąpiła korekta wniosku o dofinansowanie do Programu Mój Prąd w zakresie umożliwienia samodzielnego montażu instalacji PV.
Wnioskodawcy którzy posiadają niezbędne kwalifikacje mogą dokonać samodzielnego montażu zakupionej mikroinstalacji PV.

Nabór do programu MÓJ PRĄD-teraz także online

Do tej pory wnioski o dofinansowanie w ramach programu MÓJ PRĄD można było składać jedynie w formie papierowej. Teraz można to zrobić także online – na portalu GOV.pl. Aby online złożyć wniosek o dofinansowanie potrzebujemy jedynie profilu zaufanego lub e-dowodu. Załatwienie tej sprawy zajmie tylko kilka minut. Oczywiście nadal można złożyć wniosek w formie „tradycyjnej”, składając osobiście papierową wersję wniosku w siedzibie NFOŚiGW lub przesyłając dokumenty pocztą lub kurierem na adres Funduszu.

Informacje o naborze 2019

Ministerstwo Energii we współpracy Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”.Termin pierwszego naboru trwa od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł. Program skierowany jest do gospodarstw domowych.

Program MÓJ PRĄD

23 lipca 2019 r. został ogłoszony Program „Mój Prąd” przygotowany przez Ministerstwo Energii we współpracy z Ministerstwem Środowiska. Program zakłada dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych, a jego budżet to 1 mld złotych. Program skierowany jest do gospodarstw domowych. Wsparciem mogą zostać objęte instalacje o 2-10 kW mocy zainstalowanej. Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł.