Treść strony

Wesele rawskie - nowa książka Danuty Dębskiej

"Jak sie zynić, to sie zynić" to tytuł jednego z sześciu rozdziałów nowej książki Danuty Dębskiej, tym razem poświęconej obrzędom weselnym na ziemi rawskiej w XX w. Autorka przeprowadziła wiele rozmów z mieszkańcami naszego regionu, zgromadziła dawne fotografie, odszukała pieśni weselne. Cały ten materiał w atrakcyjnej formie został pokazany w książce „Wesele rawskie”.

Oprócz wspomnianego rozdziału, wyobrażenie o zwyczajach ślubnych i weselnych w ubiegłym stuleciu dają nam kolejne części publikacji zatytułowane: Jak to downi bywało, Kojarzenie małżeństw, Rychtowanie wesela, Huczne weselisko, Wesele, wesele po weselu smutek. Zainteresowanych tą tematyką czytelników odsyłamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wyszyńskiego. Na pasjonatów lokalnej historii i tradycji czekają tam egzemplarze „Wesela rawskiego”.

Z Danutą Dębską będą mieli Państwo okazję spotkać się osobiście w trakcie cyklicznej imprezy „Raz na Ludowo”. Jeżeli sytuacja epidemiczna pozwoli, to wydarzenie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury, w niedzielę 20 września. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Wydawnictwo zostało dofinansowane m.in. ze środków budżetu Miasta Rawa Mazowiecka.

-----------------------------------------------------

DANUTA DĘBSKA – miłośniczka i znawczyni folkloru ziemi rawskiej. Zbiera i dokumentuje świadectwa sztuki ludowej naszego regionu. Szczególnie bliska jest jej muzyka ludowa.

  • data: 2020-07-13

wstecz