Treść strony

Dzień wolontariatu

W dniu 5. grudnia w siedzibie Fundacji Obudźmy Nadzieję uroczyście obchodzono  ważny dla działalności fundacji Dzień Wolontariusza. Wszystkim wolontariuszom składamy  serdeczne życzenia i jeszcze większe podziękowania za pracę  na rzecz Fundacji i Podopiecznych. Dzięki ich pracy, fundacja może nieść pomoc dla osób potrzebujących, na tak szeroką skalę
A tak świętowano  i promowano ideę wolontariatu w fundacji.

zdjęcia: Fundacja Obudźmy Nadzieję

  • data: 2018-12-07

Koncert andrzejkowy w Muzeum Ziemi Rawskiej.

W sobotę 1 grudnia w Muzeum Ziemi Rawskiej odbył się koncert andrzejkowy w wykonaniu uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Rawie Mazowieckiej. Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać krótkich prezentacji najmłodszych wychowanków Ogniska.
Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

Stowarzyszenie Topory

Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki Topory, przedstawia Państwu kalendarz Imprez na grudzień 2018 roku.

Wolność krzyżami się mierzy – widowisko słowno muzyczne w Parafii pw Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

Koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości pt.: „Wolność krzyżami się mierzy”. Odbył się w niedzielę 25 listopada 2018 r., przy wypełnionej świątyni, w której po raz pierwszy po prawie 3 miesięcznej przerwie odbywały się niedzielne nabożeństwa.

Spotkanie z Małgorzatą Szejnert

Reportażystka, pisarka, opiekunka i mentorka wybitnych reporterów młodego pokolenia (m.in. Jacek Hugo-Bader, Wojciech Tochman) zaszczyci swoją obecnością spotkanie organizowane przez rawski Dyskusyjny Klub Książki.

Zaproszenie do Muzeum

Serdecznie zapraszamy na ostatni wykład w ramach projektu "Rawa dla Niepodległej"

Jubileuszowa gra niepodległościowa

W 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę szefowie i szefowe z 1. i 2. Szczepu Rawskiego zorganizowali grę miejską pod hasłem “Symbole narodowe”. Wzięli w niej udział harcerze i harcerki z drużyn rawskich, a także młodzież z miasta - razem 50 uczestników. Rywalizujące zastępy tworzyli Polacy wcieleni do armii rosyjskiej lub niemieckiej.

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Rawie Mazowieckiej

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Rawie Mazowieckiej.
Msza w intencji mieszkańców Rawy Mazowieckiej oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej na ścianie Ratusza.

Relacja z uroczystości w Muzeum Ziemi Rawskiej

Wczoraj - w wigilię Narodowego Święta Niepodległości - w naszym muzeum odbył się cykl wydarzeń będących kulminacją projektu "Rawa dla Niepodległej".

Dąb w setną rocznicę odzyskania niepodległości

Od dzisiaj, specjalny okaz - drzewo symbolizujące potęgę, odwagę i długowieczność będzie rosło w rewaloryzowanym parku. Dąb Niepodległości, posadzony w imieniu wszystkich mieszkańców przez burmistrza Dariusza Misztala i trójkę młodych rawian: Arka, Norberta i Jaśka, upamiętni obchodzoną w tych dniach 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zaproszenie na grę uliczną z okazji Święta Niepodległości

Skauci Europy w dniu 11 listopada 2018 przeprowadzą na terenie miasta grę uliczną - rekonstrukcję wydarzeń z 11 listopada 1918 roku - można ją nazwać „Niepodległościowym happeningiem w śródmieściu”, na obszarze rewitalizacji.

Rawa na 100- lecie Odzyskania Niepodległości

Rawa Mazowiecka przygotowuje się do obchodów upamiętnienia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka wraz z jednostkami kultury i szkołami przygotowali bogaty program obchodów tego wyjątkowego Święta w Rawie Mazowieckiej.

Krótka fotorelacja z wczorajszego wykładu dr. Macieja Hubki

Historyka wojskowości, pracownika Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, pt."Wojna polsko-rosyjska 1919 - 1921. Wielkie wyzwanie niepodległości". Wykład ten był kolejną inicjatywą w ramach projektu „Rawa dla Niepodległej” realizowanego przez Muzeum Ziemi Rawskiej i dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Serdecznie zapraszamy do Miejski Dom Kultury im.Danuty Siedzikówny INKI w Rawie Mazowieckiej na wystawę „Rok 1918. Odzyskanie Niepodległości” i spotkanie z Ośrodkiem KARTA.

Rok 2018 to jubileusz odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Ośrodek KARTA przygotował program rocznicowy Nieskończenie Niepodległa. W jego ramach opracowaliśmy wystawę, która przedstawia węzłowe momenty procesów rozgrywających się na ziemiach polskich w ostatnim roku I wojny wraz z ich kluczowym dopełnieniem – odrodzeniem po 123 latach niewoli państwa polskiego. Wystawę można oglądać w Rawie Mazowieckiej od 15 do 22 października. 16 października odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie oraz spotkanie z przedstawicielkami Ośrodka KARTA.

Prelekcja dr. Marty Walak

W ostatni piątek wysłuchaliśmy prelekcji dr. Marty Walak, dyrektor Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, poświęconej III Brygadzie Legionów. Poniżej fotorelacja.

Wernisaż wystawy "Od Kościuszki do Piłsudskiego. Polskie drogi do niepodległości"

W piątek miał miejsce wernisaż wystawy "Od Kościuszki do Piłsudskiego. Polskie drogi do niepodległości". Jest to kolejna inicjatywa w ramach projektu "Rawa dla Niepodległej" na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Biura Programu Niepodległa. Prezentowane na wystawie eksponaty pochodzą ze zbiorów Zbigniewa Piotrowskiego i Mateusza Ostalskiego. Wystawę można zobaczyć do końca listopada. Poniżej fotorelacja z wernisażu

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę "Czerwonym tramwajem do przystanku niepodległość"

12 maja 2015 roku minęło 80 lat od śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego – syna Ziemi Wileńskiej i Żmudzkiej oraz wielkiego patrioty Polski. Jego serce przestało bić dokładnie w 9. rocznicę przewrotu majowego. Marszałek był kluczową postacią odzyskanej wolności II Rzeczpospolitej oraz architektem ładu politycznego w Europie Środkowo-Wschodniej po traktacie wersalskim. W odrodzonej po 117 latach zaborów Polsce pełnił najważniejsze funkcje państwowe: Naczelnika Państwa, Marszałka Polski oraz Premiera II RP.

Nasi milusińscy na „Witaj Przedszkolaku”

W niedzielę 9 września 2018 r. najmłodsi mieszkańcy Rawy Mazowieckiej bawili się podczas dziewiątej edycji festynu „Witaj Przedszkolaku” na terenie Centrum Kupieckiego „Rawiak”.

"Rawa Mazowiecka i ziemia rawska w czasach I wojny światowej"

W miniony piątek wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji pana Mateusza Ostalskiego pt. "Rawa Mazowiecka i ziemia rawska w czasach I wojny światowej". Wykład połączony z prezentacją zbiorów był pierwszym z cyklu wydarzeń w ramach projektu "Rawa dla Niepodległej" dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Muzeum zaprasza

"Rawa Mazowiecka i ziemia rawska w czasach I wojny światowej" to pierwszy z cyklu wykładów popularnonaukowych organizowanych przez Muzeum Ziemi Rawskiej w ramach projektu "Rawa dla Niepodległej".

Noc Mazurka - ostatnia odsłona tego lata.

25 sierpnia przy ul. Miłej 4 w domu FIDEO odbędzie się ostatni koncert z wakacyjnego cyklu Noc Mazurka. Wstęp wolny. Projekt Noc Mazurka 2018 jest współfinansowany ze środków Miasta Rawa Mazowiecka. Organizatorami festiwalu jest Fundacja Fideo, Nieformalne Stowarzyszenie Artystów Rawskich i Klub Miła 4. Współorganizatorem jest Akademia Muzyczna im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi.

Zapraszamy na kolejną odsłonę imprezy „Raz Na Ludowo”

Na co tym razem mogą liczyć wielbiciele szeroko pojętej sztuki ludowej? Otóż w programie naszpikowanym atrakcjami znalazły się m.in. trzy konkursy- chętni będą mogli stanąć do boju w konkursie na najciekawszą piosenkę o wianku, tancerze zetrą się na deskach naszej sceny w zawodach tanecznych, a ci, którzy czują się regionalnymi mistrzami w rękodzielnictwie zapewne zechcą zaprezentować swój kunszt w konkursie na najładniejszą… rózgę rawską! Czeka nas także energetyczna potańcówka, którą poprzedzi nauka tańców regionalnych.

Noc Mazurka 2018 trwa!!!!

W zeszłą sobotę mieliśmy ogromną przyjemność gościć Duo Wójcicki i usłyszeć wspaniałą muzykę na saksofonie i fortepianie. A już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne wrażenia muzyczne z zespołem : HARPBEAT duo. Wpierw narodziła się miłość do muzyki, potem przyjaźń i chęć wspólnego tworzenia. Tak powstał jedyny w Polsce duet harfowo-marimbafonowy, którego unikatowość brzmienia kradnie serca słuchaczy.

Festiwal Noc Mazurka 2018 czas rozpocząć!!!

Zapraszamy na koncert pt. „Muzyczna Kooperacja” w wykonaniu Duo Wójcicki (Łukasz Wójcicki - saksofon, Agnieszka Sucheniak Wójcicka - fortepian) w sobotę 21 lipca 2018 o godzinie 18.00 przy ulicy Miłej 4 w Rawie Mazowieckiej.

Muzeum Ziemi Rawskiej zaprasza od piątku na nową wystawę

W miniony piątek miał miejsce wernisaż wystawy: "Nadzieje i rozczarowania. Epoka Napoleona i księcia Józefa Poniatowskiego. Rzecz o polskich dążeniach niepodległościowych". To kolejne z wydarzeń, które wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawę można zwiedzać w naszym muzeum do połowy września. Serdecznie zapraszamy! :)...poniżej fotorelacja z wernisażu.

Muzeum Ziemi Rawskiej zaprasza!!!

W piątek 6. lipca, godz. 17:00
wernisaż wystawy - Epoka Napoleona i księcia Józefa Poniatowskiego.

Noc Mazurka dla najmłodszych

Fundacja im. dr. Edwarda Otto już po raz ósmy zaprasza mieszkańców na letni cykl imprez muzycznych pod hasłem „Noc Mazurka”. Podobnie, jak w ubiegłym roku jako pierwsi zaprezentowali się młodzi-zdolni. Mowa o instrumentalistach, którzy gry uczą się pod okiem Marcina Rogalskiego – Radosław Ornafa, Emilia Rybak, Wojciech Wasiak oraz Natalyi Adamowicz – Julia Żabska, Elwira Górecka, Szymon Kostrzewa.

Warsztaty "Utrzymaj równowagę 60+"

W dniu 16 czerwca na terenach przylegających do Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej odbyły się warsztaty "Utrzymaj równowagę 60 + " finansowane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, a realizowane przez Fundację Pamałka-Pomagamy. Zajęcia teoretyczne prowadzone były przez fizjoterapeutkę, a następnie grupa seniorów pod okiem instruktora uczyła się prawidłowej techniki Nordic Walking w terenie, spacerując po placu zamkowym.

Nie ma jak trening w plenerze. Gratulujemy pomysłu.

Średniowieczne mury naszego zamku były świadkami wielu wydarzeń i różnych zmagań. Ostatnio, zamiast rycerzy zakutych w zbroje, gościły współczesnych, młodych wojowników. Na zamkowym dziedzińcu, korzystając z pięknej pogody, swój trening odbyli nasi karatecy.

Wykład doktora Emila Noińskiego

Wykład doktora Emila Noińskiego z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, który przybliżył nam postać generała Antoniego Jeziorańskiego

Koncert muzyki chrześcijańskiej.

Koncert muzyki chrześcijańskiej. Niedziela 3 czerwca 2018 roku - dziedziniec Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej.

Spotkanie z Andrzejem Kacperskim

Szanowni Państwo! Muzeum Ziemi Rawskiej serdecznie zaprasza na promocję książki Pana Andrzeja Kacperskiego (Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) pod tytułem: "W obronie wiary i wolności. Rzecz o Konfederacji Barskiej 1768 roku". Spotkanie poprowadzi Pani Monika Nowakowska (Stowarzyszenie Muzealników Polskich oddział w Łodzi). Konfederacja Barska jest przez wielu historyków uznawana za pierwsze polskie powstanie narodowe. Dlatego też chcemy przypomnieć tę kartę z naszych dziejów, tym bardziej, że w tym roku obchodzimy 250. rocznicę wybuchu tego zrywu i rok 2018 na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony właśnie Rokiem Konfederacji Barskiej. Serdecznie zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych na promocję książki poświęconej tej tematyce i ożywioną (mamy nadzieję) dyskusję :). Zapraszamy do Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej ul. Łowicka 26 we wtorek 8 maja na godz. 17:00.

Obchody 3 Maja w Rawie

Obchody 3 Maja w Rawie. W tym roku wyjątkowo uroczyście obchodziliśmy 227 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości uroczystościom przyświecało hasło „Rawa Mazowiecka dla Niepodległej”. Wspólne obchody, których gospodarzami byli: Burmistrz Miasta, Starosta Rawski i Wójt Gminy Rawa Mazowiecka odbyły się w „gorącej atmosferze”, którą wspólnie wytworzyli artyści na scenie, atrakcje dla ducha i ciała oraz pogoda. Prezentacje i wspólna praca: instytucji, organizacji pozarządowych, szkół, zespołów, wiosek tematycznych pokazały jak wiele osób angażuje się w działalność na rzecz naszej małej i wielkiej Ojczyzny. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zaproszenie na promocję książki Pana Andrzeja Kacperskiego .

Zaproszenie

Szanowni Państwo! Muzeum Ziemi Rawskiej serdecznie zaprasza na promocję książki Pana Andrzeja Kacperskiego (Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) pod tytułem: "W obronie wiary i wolności. Rzecz o Konfederacji Barskiej 1768 roku". Spotkanie poprowadzi Pani Monika Nowakowska (Stowarzyszenie Muzealników Polskich oddział w Łodzi). Konfederacja Barska jest przez wielu historyków uznawana za pierwsze polskie powstanie narodowe. Dlatego też chcemy przypomnieć tę kartę z naszych dziejów, tym bardziej, że w tym roku obchodzimy 250. rocznicę wybuchu tego zrywu i rok 2018 na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony właśnie Rokiem Konfederacji Barskiej. Serdecznie zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych na promocję książki poświęconej tej tematyce i ożywioną (mamy nadzieję) dyskusję :). Zapraszamy do Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej ul. Łowicka 26 we wtorek 8 maja na godz. 17:00.

Rawska Majówka Rodzinna

Rawska Majówka Rodzinna - obchody 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Rawie Mazowieckiej

Harcerska Majówka

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” zorganizowało w naszym mieście Harcerską Majówkę. Zapraszamy do wzięcia udziału kolejnym wydarzeniu tego typu.

Spotkanie z profesorem Stanisławem Nicieją.

Autor książek historycznych zagościł w Rawie Mazowieckiej. Profesor Stanisław Nicieja opowiedział o dawnych losach Polski. Ciekawa lekcja historii miała miejsce w miniony poniedziałek (23.04) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rawie Mazowieckiej. Specjalnie dla rawian poprowadził ją pasjonat profesor Stanisław Nicieja.

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus


Zaprasza członków rodzin wielodzietnych
na Walne Zebranie Członków Koła ZDR3+ Rawa Mazowiecka Miasto
dnia 16.04.2018r. (poniedziałek) o godz. 17.00
w sali konferencyjna w Centrum Aquarium Fit Rawa, ul. Katowicka, Rawa Mazowiecka

Rawski Festiwal Frankofonii

4 Marca W dworku przy ul. Miłej odbył się ,,Rawski Festiwal Frankofonii" - impreza przybliżyła Rawską kulturę Francuską .

Powstanie styczniowe na ziemiach rawskich

W dniu 5 lutego Muzeum Ziemi Rawskiej zorganizowało debatę poświęconą powstaniu styczniowemu .Omówiono potrzebę tego zrywu niepodległościowego na ziemi rawskiej,a także rolę Rawy i jej mieszkańców w powstaniu.

Ferie z MDK- iem

Warsztaty artystyczne w czasie ferii w MDK. Jutro zapraszamy na film "Szajbus i pingwiny" o godz:9.30

Ferie na ludowo

Muzealne Ferie na ludowo. Naszym dzisiejszym gościem była Pani Maria Zaręba, twórczyni ludowa z Rzeczycy, która uczyła nas jak wykonać tradycyjną rawską wycinankę.

Spotkanie autorskie w Bibliotece Miejskiej

W bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Urszulą Fedorowicz- autorką książki "W liczbie mnogiej".

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

W niedzielę 7 stycznia na zaproszenia Dariusza Misztala burmistrza Rawy Mazowieckiej dzięki uprzejmości dziekana Bogumiła Karpa w kościele p.w. Niepokalanie Poczętej NMP w Rawie Mazowieckiej wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z Koncertem Kolęd. W składzie Zespołu zobaczyliśmy 50 osobową orkiestrę, 16 osobowy chór i czworo solistów. Koncert przypadł do gustu licznie zgromadzonym mieszkańcom Rawy Mazowieckiej i nie tylko Rawy.

Konkurs bożonarodzeniowy MRM


Młodzieżowa Rada Miasta zaprasza do udziału w facebookowym konkursie bożonarodzeniowym „Klasowe drzewko świąteczne". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Rawy Mazowieckiej.

Spotkanie z laureatką Nagrody Literackiej Nike

Joanna Bator - nazwisko, które od kilku lat pojawia się często wśród miłośników polskiej prozy i felietonów. Pisarka uwielbiana przez czytelników, doceniana przez krytyków, przyjedzie do Rawy w czwartek, 16 listopada. Na spotkanie z Joanną Bator zapraszają do Miejskiej Biblioteki Dyskusyjne Kluby Książki: z Rawy i Białej Rawskiej. Wieczór rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Biało-czerwonych.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z
terenu Powiatu Rawskiego.

Zielono i zdrowo

W roku szkolnym 2016/2017 w Gimnazjum nr 1im. Polskich Noblistów w Rawie Mazowieckiej dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi realizowano Program edukacji ekologicznej i zdrowotnej „Zielono i zdrowo” Gimnazjum nr 1 w Rawie Mazowieckiej

Dziecięca Noc Mazurka – w sobotę

3 czerwca w siedzibie Fundacji FIDEO przy ulicy Miłej 4 odbędzie się Dziecięca Noc Mazurka. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 16.30. Organizatorami Dziecięcej Nocy Mazurka są Fundacja Fideo i Klub Miła 4, a partnerem wydarzenia jest Miasto Rawa Mazowiecka. Zapraszamy.

PROGRAM DNI RAWY MAZOWIECKIEJ 2017

PROGRAM DNI RAWY MAZOWIECKIEJ 2017
27 MAJA - SOBOTA
11-14 - XVII Turniej Koszykówki Ulicznej - boisko SP nr 2 (organizator: Młodzieżowa Rada Miasta)teren Zamku Książąt Mazowieckich
15.00 – oficjalne otwarcie Dni Rawy – rozpoczynamy zabawę

Urszula na Dni Rawy

Już za miesiąc naszych mieszkańców i gości zaprosimy na kolejne Dni Rawy. Jedną z gwiazd imprezy miał być zespół Video. Niestety ze względu na stan zdrowia Wojciecha Łuszczykiewicza występ zespołu został odwołany. Dla fanów Video mamy na pocieszenie informację, że zespół zagra w Rawie na kolejnych Dniach Rawy w roku 2018.

Koncert pasyjny

Przebudowa i remont zabytkowego budynku Muzeum Ziemi Rawskiej
Parafia ewangelicko-augsburska w Rawie Mazowieckiej oraz Sinfonietta De Girarda zapraszają na Koncert Pasyjny. Koncert odbędzie się 9 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 w Kościele ewangelicko-augsburskim św. Ducha przy ul. Warszawskiej 12 w Rawie Mazowieckiej.

Wiosenne rowerowanie

W imieniu inicjatora i głównego organizatora Pana Tomasza Waltera zapraszamy na wiosenną wycieczkę rowerową po okolicach Rawy Mazowieckiej. Wycieczka odbędzie się w dniu 1 kwietnia 2017 r. Zbiórka uczestników o godz. 10.00 na parkingu przy stacji paliw Lotos (ul. Skierniewicka). Nieobowiązkowe ale mile widziane kaski rowerowe. Organizator planuje zwiedzanie zamku, muzeum i rezerwatu przyrody rzeki Rawki. Super pogoda została już zamówiona.

Zapraszamy.

Historia gilotyny.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej zaprasza wszystkich zainteresowanych historią na... "Historię gilotyny", z rewolucją francuską w tle. W ramach II Rawskiego Festiwalu Frankofonii odczyt wygłosi Monika Malinowska z Katedry Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Historię gilotyny

II Rawski Festiwal Frankofonii

W dniach 24-31 marca 2017 r. w Rawie Mazowieckiej odbędzie się II Rawski Festiwal Frankofobii. Organizatorami festiwalu są: Fundacja Fideo, Klub Miła 4 oraz Nieformalne Stowarzyszenie Artystów i Twórców Rawskich. Partnerem wydarzenia jest Miasto Rawa Mazowiecka.

Żyjmy zdrowo - zioła i rośliny przyprawowe

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Dariusz Misztal zaprasza mieszkańców na spotkanie "Żyjmy zdrowo”. Spotkanie odbędzie się w dniu 21 lutego (wtorek) 2017 r. o godz. 17.30 w sali konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury, ul. Krakowska 6 c, Rawa Mazowiecka. Wstęp wolny.

Wieczór poezji ks. Jana Twardowskiego

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wieczór poezji ks. Jana Twardowskiego i nie tylko... Będzie także dużo muzyki i piosenek o miłości. A to wszystko w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rawie Mazowieckiej.

Wystawa o św. Janie Pawle II w rawskim muzeum

Wystawa „JAN PAWEŁ II - APOSTOŁ MIŁOŚCI I POKOJU" została przygotowana ze zbiorów prywatnych kolekcjonera Pana Zbigniewa Piotrowskiego. Na ekspozycji będzie można zobaczyć zbiory: filatelistyczne, ukazujące najważniejsze momenty życia i pielgrzymki Jana Pawła II oraz numizmatyczne, na które składają się monety, banknoty, medale z wizerunkiem Papieża. Wystawa w Muzeum Ziemi Rawskiej zostanie otwarta 10 lutego 2017 r. o godz. 16.30.
Zapraszamy na otwarcie i zwiedzanie wystawy.

Koncert kolęd w Muzeum Ziemi Rawskiej.

Koncert kolęd w wykonaniu uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Rawie Mazowieckiej oraz zespołu wokalnego "Nazaret" działającego przy Kościele NP NMP w Rawie Mazowieckiej w dniu 13 Stycznia 2017r. o godz. 17.30 w siedzibie Muzeum Ziemi Rawskiej.

Mikołaj sunie saniami Rawy ulicami” - już w niedzielę

Dzieci w Rawie Mazowieckiej z niecierpliwością wyczekują Świętego Mikołaja. Maluchów i ich rodziców, którzy chcą się z nim spotkać osobiście zapraszamy na spotkanie w niedzielę 4 grudnia od godz. 14 do Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej.