Treść strony

Bezpłatna mammografia

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka i NZOZ Medica w Łodzi zapraszają na bezpłatną mammografię w technologii cyfrowej.

Nowe nagłośnienie w MDKu

Nowe nagłośnienie na sali widowiskowej już zamontowane. Zakup został sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu INFRASTRUKTURA DOMÓW KULTURY 2018 oraz Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. Efekty można będzie posłuchać podczas najbliższych koncertów.

Drogi Seniorze, powiedz grypie STOP – zaszczep się

W naszym mieście rozpoczęły się bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Mogą z nich skorzystać mieszkańcy w wieku od 60 lat i osoby starsze, gdyż właśnie one są szczególnie narażone na powikłania pogrypowe, także z powodu grypy najczęściej trafiają do szpitali.

Kolejna szansa, aby wykonać mammografię

W poniedziałek 10 września nadarzy się kolejna okazja, aby wykonać mammografię. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do pań w wieku 50-69 lat, które mogą wykonać badanie bezpłatnie. Wystarczy tylko zadzwonić pod numery telefonów: 517 544 004 i 42/254 64 10 i umówić się na wizytę. Akcja "Łączy nas kobiecość" zostanie powtórzona w Rawie w październiku, chociaż czy warto tak długo czekać?
!

Rozpoczęły się prace na targowisku miejskim.

Rozpoczął się remont na targowisku miejskim oto kilka zdjęć z placu remontu .

Remont pomieszczeń socjalnych w SP 1 dobiega końca.

Kończą się prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 1. Zakres prac obejmuje remont jadalni z zapleczem, szatni i łazienek na parterze i niskim parterze. Wykonawcą jest Zakład Remontowo - Budowlany Zbigniew Bąk z Radomia. Wartość prac to 307 tysięcy złotych brutto

Kolejne konsultacje dokumentacji projektowej sali gimnastycznej dla SP nr 2

W dniu 27 sierpnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się kolejne już spotkanie Zespołu powołanego przez burmistrza do spraw konsultacji dokumentacji projektowej nowej sali gimnastycznej dla SP nr 2. W skład Zespołu weszli pracownicy UM, nauczyciele WF, radni i dyrekcja szkoły

Termin składania wniosków dla osób objętych Programem Ograniczania Niskiej Emisji - mija 20 kwietnia

Szanowni Państwo,
Uczestnicy Programu Ograniczania Niskiej Emisji - PONE. Pozwalam sobie przypomnieć Państwu, że zgodnie z warunkami WFOŚiGW w Łodzi termin wykonania i rozliczenia inwestycji dofinansowanych z Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE) upływa 28 września 2018 r.

Sala terapii Integracji Sensorycznej już funkcjonuje w naszym „Tuptusiu”

Miasto Rawa Mazowiecka, we współpracy ze Żłobkiem, w ramach resortowego programu wspierania instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech, pozyskało w 2017 roku środki na utworzenie miejsca opieki dla dziecka niepełnosprawnego, w wysokości 17.284 zł.

Otwarcie Centrum Medyczne.


W listopadzie 2017 roku podpisana została umowa najmu pomieszczeń zlokalizowanych nad Żłobkiem Miejskim „Tuptuś”.

Bezpłatne badania profilaktyczne

Warto się badać i nie dopuścić do rozwoju chorób, które mogą zagrażać naszemu życiu. W załączeniu znajdą Państwo wykaz placówek medycznych, które oferują nieodpłatne badania w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu piersi, szyjki macicy i jelita grubego.

Wykład dla rodziców i nauczycieli

W poniedziałek 13 listopada Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” zaprasza rodziców i nauczycieli na wykłady z cyklu „Rodzina i szkoła”. Wykłady odbędą się o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1. Prelegenci, s. Anna Maria Pudełko AP i Paweł Kwaśniak, będą mówić o współczesnych zmianach kulturowych i ich wpływie na rozwój dzieci oraz zaprezentują program „Szkoła Przyjazna Rodzinie”. Organizatorzy zapewniają rodzicom opiekę nad dziećmi podczas wykładu.
Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Rawa Mazowiecka.

Bezpłatne badania mammograficzne

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka i NZOZ Medica w Łodzi zapraszają na bezpłatną mammografię w technologii cyfrowej.
„Łączy Nas Kobiecość" to 6 edycja ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi. Weź udział w akcji i wykonaj badanie mammograficzne, a otrzymasz prezent w postaci kosmetyku z oferty drogerii Rossmann.

Szanowni Państwo,


Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka uprzejmie informuje, iż w dniu 7 sierpnia 2017 r. została podpisana umowa z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki

Bezpłatna kolonoskopia

Przedstawiamy informację na temat możliwości skorzystania z bezpłatnej kolonoskopii dla mieszkańców Łodzi oraz okolicznych powiatów: zgierskiego, pabianickiego, łódzkiego wschodniego, brzezińskiego, łowickiego i rawskiego. Badanie realizowane jest dzięki środkom unijnym w przychodniach Salve oraz szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Koszt badania bez refundacji NFZ wynosi 350 zł. W ramach programu profilaktyki raka jelita grubego można z niego skorzystać bezpłatnie, możliwy jest również zwrot za dojazd na miejsce badania. Zapraszamy do zapoznania się z załączoną informacją prasową dotyczącą programu badań.

Bezpłatna mammografia

Zapraszamy na bezpłatną mammografię dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu 2 lat nie korzystały z bezpłatnej profilaktyki w tym zakresie. Badania odbędą się w dn. 1 września 2017 r. (piątek) - parking przy Miejskim Domu Kultury ul. Krakowska 6c w Rawie Mazowieckiej.

Program Ograniczania Niskiej Emisji


Szanowni Państwo,

Zgodnie z wcześniej podawanymi informacjami o możliwości pozyskania przez mieszkańców Rawy Mazowieckiej dofinansowania na modernizację lokalnych źródeł ciepła w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji prosimy osoby zainteresowane o składanie wypełnionych deklaracji do biura podawczego Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej, Pl. Piłsudskiego 5.

Jak żyć zdrowo?

Licznie zgromadzeni mieszkańcy Rawy przybyli na wykład (21.02.2017 r . w Miejskim Domu Kultury ) z cyklu „Żyj zdrowo” poświęcony ziołom i roślinom przyprawowym oraz zastosowaniu ich w diecie i leczeniu.

Lekarze miastu – współczesny problem otyłości

6 lutego 2017 roku w Miejskim Domu Kultury odbyło się drugie z cyklu spotkań z mieszkańcami pt. „Lekarze Miastu – przede wszystkim kultura Doktorze”. Wystąpił pan dr Witold Szymański, który przedstawił zagadnienie pt. „Otyłość – rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia i urody”.

Cykl spotkań lekarzy z mieszkańcami rozpoczęty

Mariaż kultury ze zdrowiem w Rawie Mazowieckiej zawarty. Tak możemy określić rozpoczęty 21 listopada 2016 r. w Miejskim Domu Kultury cykl spotkań z mieszkańcami pt. „Lekarze Miastu – przede wszystkim kultura Doktorze”. Uświetnił go Pan dr Ryszard Kądziela, który zaprezentował wykład „Nałóg palenia tytoniu a zdrowie”. Corocznie z obszaru Polski znika 50 tys. miasto – tyle osób umiera z powodu palenia tytoniu i w konsekwencji chorób odtytoniowych. Uczestnicząca w spotkaniu młodzież pytała: jak można oduczyć rodziców palenia papierosów?, co jest bardziej szkodliwe papieros elektroniczny czy zwykły?, czy od leków pozwalających zerwać z nałogiem tytoniowym można się uzależnić?

Na zdrowie najlepsza profilaktyka

Przewodniczący Delegatury Skierniewickiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi lek. Robert Filipczak oraz Burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal mają zaszczyt zaprosić na spotkanie „Lekarze Miastu – przede wszystkim kultura Doktorze”. Spotkanie odbędzie się 21 listopada 2016 r. o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej, ul. Krakowska 6c.

W Rawie rusza komunikacja miejska

Już od 29 października w Rawie Mazowieckiej rusza komunikacja miejska, która połączy osiedle Zamkowa Wola z pływalnią Aquarium. Przejazd przez całe miasto trwał będzie ok. 20 minut. Obecny rozkład jazdy jest aktualny 5 dni od dnia 29 października do 2 listopada 2016 r. włącznie.