Treść strony

Niebawem zakończy się rewaloryzacja parku miejskiego w Rawie. Zobaczcie jak przebiegały prace.

Blisko dwustuletni zabytkowy park od ponad roku przechodzi kompleksową rewaloryzację. Jeszcze tej jesieni obiekt zostanie oddany do użytku.

Końcowy etap nasadzeń w parku
Jesień, a zwłaszcza okres kiedy drzewa tracą liście, jest najlepszym czasem na nowe nasadzenia. W rawskim parku jest ich wiele. Zastąpią one te egzemplarze, które musiały być usunięte przede wszystkim ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa. Nowe nasadzenia to także wynik odtworzenia historycznej kompozycji parku, czyli powrotu do stylu krajobrazowego i nawiązania do modernizmu międzywojennego.

Nasadzenia – kilka liczb:
– 50 000 nasadzeń krzewów i bylin
– 258 sztuk nowych drzew.

Ważne, że nowe nasadzenia zostały zaplanowane tak, aby odtworzyć i potem zachować równowagę ekosystemu parku, stąd uzupełnienia roślin w każdej z trzech partii: runa, krzewów i drzew. Równowaga ta jest o tyle istotna, że wpływa bezpośrednio na utrzymanie w dobrej kondycji parkowej zieleni.
Wśród nasadzeń znalazły się m.in. dęby – symbole długowieczności, które są częścią pierwotnego drzewostanu. Sam starodrzew, znajdujący się głównie za parkanem kościoła pw. NP NMP i wzdłuż głównych alei, został poddany zabiegom pielęgnacyjnym. Jako ciekawostkę i świadka długiej historii parku, zostawiono w ul. Parkowej, na wysokości zabudowań kościelnych, fragment bruku z XIX w.

  • data: 2018-10-26
  • data: 2018-10-26

wstecz