Treść strony

Mikrogranty „Łódzkie na Plus” 2019

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS we współpracy z Powiatem Opoczyńskim zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące programu Mikrogranty „Łódzkie na Plus” 2019. Spotkanie odbędzie się 25 września 2019 w godz. 15.00 – 17.30 w budynku Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej, przy pl. Wolności 1. Od 23 września do 14 października 2019 będzie można składać wnioski o dofinansowanie lokalnych inicjatyw.

Rawa Gra Szanty

Pieśni żeglarskie nieodłącznie kojarzą się z wakacjami. W takim klimacie będzie przebiegał kolejny, szósty już festiwal "Rawa Gra Szanty". W sobotę o 17.00 rozpocznie go znakomita grupa North Cape, a po niej wystąpią kolejni artyści. Atrakcji nie zabraknie. Przybywajcie tłumnie - scena przy hali OSiR nad zalewem Tatar. Organizatorem wydarzenia jest rawskie stowarzyszenie Topory. Projekt otrzymał dofinansowanie z budżetu Miasta Rawa Mazowiecka.

2 Rawski Bieg po Trzeźwość

W imieniu organizatorów zapraszamy Państwa na 2 Rawski Bieg po Trzeźwość, który odbędzie się w niedzielę, 21lipca 2019r. nad rawskim zalewem. W programie wydarzenia oprócz biegu zaplanowano występy muzyczne a na zakończenie grill integracyjny w "Okrąglaku". Serdecznie zapraszamy.

Marsz dla Życia i Rodziny

Zapraszamy na święto życia, rodziny i radości, czyli Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Rawie Mazowieckiej 16 czerwca. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.30 mszą św. w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Start marszu nastąpi o godz. 12.30 spod pomnika św. Jana Pawła II, finał jest przewidywany przy pomniku ks. prałata Mieczysława Iwanickiego.

Czerwiec w klubie toporowym

Klub Miłośników Gier i Fantastyki zaprasza na wspólne spędzanie czasu. Poniżej zamieszczamy harmonogram TOPORÓW na czerwiec.

Turniej siatkówki plażowej mężczyzn

MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka i Urząd Miasta Rawa Mazowiecka zapraszają na TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ MĘŻCZYZN (kat. open) O PUCHAR BURMISTRZA RAWY MAZOWIECKIEJ 2019.
Turniej odbędzie się 29 czerwca 2019 r. na boiskach plażowych OSiR ul. Tatar 1a w Rawie Mazowieckiej.
Zapisy będą przyjmowane od poniedziałku 17.06.2019r. do środy 26.06.2019 r. poprzez przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: PlazowkaRawa@vp.pl.

Lato z Przymierzakami

Świetlica Środowiskowa zaprasza na akcję letnią „Lato z Przymierzakami” w terminie 24 czerwca – 19 lipca w godzinach 7.45 – 16.00
Dzięki zgromadzonym środkom w formie małego grantu i wsparciu Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka świetlica zapewnia dzieciom bezpłatnie:
- cykl warsztatów w wioskach tematycznych „Dolina Rawki”
- wycieczkę 3-dniową dla dzieci starszych
- posiłki

Urodzony - by latać

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Rawskiej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Rawianie Sukcesu". Bohaterem spotkania będzie płk pil. dr Paweł Marcinkowski - pilot F-16, laureat Buzdygana, zastępca Polskiego Narodowego Przedstawiciela Wojskowego przy SHAPE w NATO. Spotkanie odbędzie się 31 maja (piątek) o godz. 14.00 w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej, ul. Krakowska 6C. Serdecznie zapraszamy.

Zaproszenie na warsztaty

Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach przygotowujących do realizacji projektów w ramach nowego programu dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej". Środki z programu są przeznaczone dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Spotkanie odbędzie się w dniach 3-4 czerwca br. w Łodzi

Rawska Kraina Łagodności

Stowarzyszenie TOPORY zaprasza na „Rawską Krainę Łagodności”. Impreza odbędzie się 31 maja (piątek) w dworku Fundacji Fideo przy ul. Miłej 4. Wydarzenie uświetni wystawa malarska Agaty Majdy pt. „Forma w przestrzeni” oraz koncert Tomasza „GrOma” Paciorka. Artysta, który dał się poznać rawskiej publiczności przede wszystkim przy okazji szant, tym razem zagra utwory Jacka Kaczmarskiego, Starego Dobrego Małżeństwa i wielu innych.

Konsultacje dla organizacji pozarządowych

Organizacje pozarządowe będą mogły skorzystać z konsultacji dotyczących swoich projektów 4 i 25 czerwca 2019 r. (wtorki) w godz. od 16.00 do 19.00 w siedzibie RCOP ul. Armii Krajowej 2. Konsultacje będzie prowadzić pani Justyna Matusiak z Instytutu Spraw Obywatelskich INSPRO w Łodzi.

Szkolenie "Jak pisać projekty, które wygrywają?"

W dniach 22 i 23 maja br. przedstawiciele rawskich organizacji pozarządowych uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym pisania projektów o dofinansowanie. Zajęcia były prowadzone przez panią Justynę Matusiak i miały formę warsztatową. Uczestnicy wspólnie zastanawiali się, jak określić cele projektu, grupę docelową czy rezultaty działania.

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla zaprasza organizacje pozarządowe na szkolenie pt. „Jak pisać projekty, które wygrywają?”. Szkolenie odbędzie się 22 i 23 maja w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej przy ul. Krakowskiej 6c. Organizatorami są: Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich i Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych. zapisy email: centrum@miastorawa.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 tel. 530 134 000.

Forum Liderów Ekonomii Społecznej

27 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury im. Danuty Siedzikówny „Inki” ul. Krakowska 6c w Rawie Mazowieckiej odbyło się FORUM LIDERÓW EKONOMII SPOŁECZNEJ w Rawie Mazowieckiej. Było to pierwsze z cyklu spotkań dla liderów rawskich organizacji pozarządowych. Organizatorami forum byli: Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich, Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla. Catering na wydarzeniu oferowała Rawsko-Bialska Spółdzielnia Socjalna Nadzieja i Praca zaś swoje produkty sprzedawał Zakład Aktywności Zawodowej.

Działania organizacji pozarządowych- Stowarzyszenie Liga Obrony Kraju

W ramach działań prowadzonych przez jedną z organizacji pozarządowych działających w Rawskim Centrum Organizacji Pozarządowych proponujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej w strzelnicy sportowej.

Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku.

Forum Liderów Ekonomii Społecznej w Rawie Mazowieckiej

27 marca 2019r. w godz. 15.00-19.00 w Miejskim Domu Kultury przy ul. Krakowskiej 6c w Rawie Mazowieckiej odbędzie się Forum Liderów Ekonomii Społecznej w Rawie Mazowieckiej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irli. Spotkanie przeznaczone jest dla organizacji pozarządowych z terenu miasta Rawa Mazowiecka. Jego celem jest aktywizacja organizacji pozarządowych i ukierunkowanie w uzyskiwaniu funduszy potrzebnych do prowadzenia działalności i podejmowania inicjatyw. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich, Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.
Zapisy prowadzone są do 22 marca 2019r. pod adresem email: centrum@miastorawa.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 pod nr tel: 530 134 000.

Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych oficjalnie rozpoczęło działalność

W dniu 11. stycznia 2019 r. przy ul. Armii Krajowej 2, otworzyliśmy Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych. Jest to jeden z kluczowych projektów rewitalizacyjnych – stanowiących podstawę Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Rawa Mazowiecka. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Grażyna Dębska – Przewodnicząca Rady Miasta Rawa Mazowiecka, która podziękowała organizacjom pozarządowym za ich zaangażowanie w działalność na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Warsztaty dla organizacji pozarządowych

Liderów organizacji pozarządowych zapraszamy na szkolenie „Motywacja i budowanie zespołu”, które odbędzie się 8 grudnia 2018 r., w godz. 9.00-17.00 w Rawie Mazowieckiej, w Restauracji Adar przy ul. Tomaszowskiej.
Link do rejestracji na warsztaty w Rawie https://goo.gl/forms/E1iTEnklpdKMtSG82

Wyniki konsultacji projektu „Programu Współpracy Miasta Rawa Mazowiecka z organizacjami pozarządowymi

Konsultacje projektu „Programu Współpracy Miasta Rawa Mazowiecka z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy  z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” na 2019 rok, odbywały się w terminie od 22 listopada 2018 r. do 28 listopada 2018 r.
Forma konsultacji: udostępnienie projektu na stronie internetowej Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka i w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: www.rawamazowiecka.pl .

Ogłoszenie o konsultacjach z organizacjami pozarządowymi

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka przedkłada do publicznej konsultacji projekt „Programu Współpracy Miasta Rawa Mazowiecka z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” na 2019 rok.

Spotkanie w sprawie wyboru logotypu Rawskiego Centrum Organizacji Pozarządowych

Dnia 20. września br. w siedzibie Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka odbyło się spotkanie w sprawie wyboru logotypu Rawskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie Rawy Mazowieckiej oraz pracownicy urzędu. Organizacje otrzymały propozycję wyboru spośród trzech wzorów logotypów. Większością głosów wybrano logotyp roboczo określony jako "puzzle". Wybrany logotyp zostanie przygotowany zgodnie z sugestiami osób zgromadzonych na spotkaniu.