Treść strony

Stronicowanie

 • Od Nowego Roku, nowe przywileje dla przedsiębiorców

  2019.01.03

  Możliwość wliczenia w koszty pracy małżonka, niższy ZUS dla najmniejszych firm, elektronizacja akt pracowniczych i skrócenie okresu ich przechowywania, niższy podatek dla innowatorów – to kolejne proprzedsiębiorcze rozwiązania, które przyniosą od Nowego Roku ustawy przygotowane przez MPiT. Wśród nich są: Pakiet MŚP, Mały ZUS,

 • Ogłoszenie o konsultacjach z organizacjami pozarządowymi

  2018.11.23

  Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka przedkłada do publicznej konsultacji projekt „Programu Współpracy Miasta Rawa Mazowiecka z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” na 2019 rok.

 • Od dziś można głosować na wnioski zakwalifikowane do Budżetu Obywatelskiego 2018

  2017.12.21

  Od dzisiaj rozpoczęło się głosowanie na wnioski złożone do Budżetu Obywatelskiego.  Głosowanie trwać będzie do 11 stycznia. Listy wniosków dostępne są w zakładce budżet obywatelski i znajduje się na nich 16 zakwalifikowanych projektów. Wybrane przez mieszkańców projekty zostaną zrealizowane w 2018 roku, a na ich realizację ustalono kwotę w wysokości 200 tys. zł. Zapraszamy mieszkańców do głosowania.

   

 • Po Nowym Roku eksponaty wrócą do muzeum

  Po Nowym Roku eksponaty wrócą do muzeum

  2017.12.12

  Na koniec roku planowane jest zakończenie robót budowlanych w siedzibie muzeum. Po tym terminie pracownicy będą mogli na nowo wprowadzić się do obiektu, zagospodarowując pomieszczenia wystawami i eksponatami. Większość zaplanowanych w harmonogramie prac dobiega końca. Wykonano już w całości instalację elektryczną, odgromową, przyłącze cieplne i instalację grzewczą, stolarkę drzwiową i okienną, odnowiono posadzki, zlikwidowano bariery architektoniczne utrudniające osobom niepełnosprawnym korzystanie z oferty muzeum.

   

 • Budżet obywatelski – zmiana harmonogramu

  2017.12.07

  W związku z wpływem aż 27 wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok Zespół wniósł do burmistrza miasta wniosek o przedłużenie procedury oceny wniosków i przesunięcie terminów głosowania. Burmistrz przychylił się do wniosku Zespołu i przesunął terminy rozstrzygnięć.

   

   

 • Konkurs bożonarodzeniowy MRM

  Konkurs bożonarodzeniowy MRM

  2017.12.04

   

  Młodzieżowa Rada Miasta zaprasza do udziału w facebookowym konkursie bożonarodzeniowym „Klasowe drzewko świąteczne". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Rawy Mazowieckiej.

   

 • Wieczór poezji, muzyki i malarstwa

  Wieczór poezji, muzyki i malarstwa

  2017.12.01

  2 grudnia odbędzie się w siedzibie fundacji Fideo przy ulicy Miłej 4 wyjątkowy wieczór. Będzie występować trójka wybitnych artystów: Zbigniew Nowosadzki malarz, Barbara Malcolm skrzypaczka i Piotr Matywiecki poeta. Piotr Matywiecki, jeden z najwybitniejszych poetów współczesnych zgodził się przyjechać do Rawy i poprowadzić wieczór autorski, podczas którego recytacjom wierszy będzie towarzyszyć muzyka w wykonaniu Barbary Malcolm znanej już w Rawie skrzypaczki.
   

   

   
 • Uroczyście otwarto Przedszkole Miejskie nr 1

  2017.12.01

  30 listopada 2017 r. dokonano uroczystego otwarcia rozbudowanego i zmodernizowanego, przy udziale środków budżetu państwa, Przedszkola Miejskiego nr 1. W uroczystościach udział wzięli: Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej, biskup  łowicki Andrzej Franciszek Dziuba, Robert Telus Poseł na Sejm RP, Rafał Ambrozik Senator RP, Zbigniew Rau Wojewoda Łódzki, Grzegorz Wierzchowski Łódzki Kurator Oświaty.

   

 • „Witaj w Rawie Mikołaju, co tam w saniach dla nas masz”

  „Witaj w Rawie Mikołaju, co tam w saniach dla nas masz”

  2017.11.27

  Dzieci w Rawie Mazowieckiej z niecierpliwością wyczekują Świętego Mikołaja. Maluchów zapraszamy już od 6 grudnia na parking przy Miejskim Domu Kultury, czeka tam na Was super atrakcja - SNOWTUBING oraz spotkania ze św. Mikołajem na ulicach Rawy.A 10 grudnia w godz. 14-18 finał imprezy przed Miejskim Domem Kultury. W programie: spotkanie z jedynym, prawdziwym królem prezentów – Mikołajem, zagroda z żywymi reniferami, świąteczna fotobudka, świąteczne animacje plastyczne, biuro św. Mikołaja, spektakle dla dzieci , gorąca czekolada, a na koniec iluminacja świątecznej choinki.

 • Bezpłatne badania mammograficzne

  Bezpłatne badania mammograficzne

  2017.11.15

  Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka i NZOZ Medica  w Łodzi  zapraszają na bezpłatną mammografię w technologii cyfrowej. Badania odbędą się przy ul. Krakowskiej 6c obok Miejskiego Domu Kultury.Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety od 50 do 69 lat, które w ciągu 2 lat (24 miesięcy) nie wykonywały badania w tym zakresie. Badania będą wykonywane (w piątek i środę) 17 i 22 listopada 2017 r.

Stronicowanie