Treść strony

Stronicowanie

 • Pięć milionów na renowację zabytków

  Pięć milionów na renowację zabytków

  2019.03.21

  Do połowy kwietnia można składać wnioski na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków naszego województwa. W tym roku Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na ten cel 5 milionów złotych. Maksymalna kwota dotacji wynosi 100 tysięcy złotych.

   

 • Czym grozi smog

  Czym grozi smog

  2019.03.18

  O szkodliwości smogu wiele się ostatnio mówi. Zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 debata na ten temat dostarczyła wielu dodatkowych informacji, m.in. o wpływie smogu na nasz organizm. Warto uświadomić sobie, że smog nie boli, ale jego małe cząsteczki przenikają do najdalszych zakamarków naszego organizmu i robią tam złą robotę.

   

 • Niskooprocentowane pożyczki dla MŚP, bezrobotnych, wspólnot mieszkaniowych

  Niskooprocentowane pożyczki dla MŚP, bezrobotnych, wspólnot mieszkaniowych

  2019.03.18

  W naszym województwie działają podmioty, które udzielają niskooprocentowanych pożyczek. Wsparcie finansowe w ramach projektu „Instrumenty finansowe dla rozwoju województwa łódzkiego” kierowane jest do przedsiębiorców, osób bezrobotnych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Projekt ten wdraża Centrum Obsługi Przedsiębiorcy (jednostka podległa Marszałkowi Województwa Łódzkiego) wraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

   

 • Z wizytą w parku

  Z wizytą w parku

  2019.03.18

  15 marca sokolnik zakończył pracę w rawskim parku. Wcześniej znalazł chwilę na spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Rawy. Dzieci z grupy Żabki wybrały się do parku na spotkanie z sokolnikiem. Przy okazji zajrzały też na plac zabaw.

   

   

 • Forum Liderów Ekonomii Społecznej w Rawie Mazowieckiej

  Forum Liderów Ekonomii Społecznej w Rawie Mazowieckiej

  2019.03.15

  27 marca 2019r. w godz. 15.00-19.00 w Miejskim Domu Kultury przy ul. Krakowskiej 6c w Rawie Mazowieckiej odbędzie się Forum Liderów Ekonomii Społecznej w Rawie Mazowieckiej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irli. Spotkanie przeznaczone jest dla organizacji pozarządowych z terenu miasta Rawa Mazowiecka. Jego celem jest aktywizacja  organizacji pozarządowych i ukierunkowanie w uzyskiwaniu funduszy potrzebnych do prowadzenia działalności i podejmowania inicjatyw.

   

 • Termomodernizacja- wyniki złożonych formularzy

  Termomodernizacja- wyniki złożonych formularzy

  2019.03.15

  Dnia 11 lutego br. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw. Zakłada ona termomodernizację oraz wymianę źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych na spełniające standardy niskoemisyjne. Działania planowane w ustawie mają wesprzeć osoby, których nie stać na przeprowadzenie tych prac we własnym zakresie. Od 18 stycznia do 28 lutego br. na stronie internetowej poświęconej rewitalizacji dostępna była informacja o możliwości dostarczenia do Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka formularzy dotyczących zamiaru wymiany źródła ciepła oraz termomodernizacji przez mieszkańców, którzy spełniają kryterium dochodowe.
   

 • Wszystko o smogu

  Wszystko o smogu

  2019.03.12

  Czym jest smog, co go powoduje, jak wpływa na nasze zdrowie, w jaki sposób możemy sobie z nim radzić - o tym wszystkim będzie mowa podczas debaty, organizowanej w czwartek przez Szkołę Podstawową nr 2. Szkoła posiada Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, a jej udział w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej wpisuje się w działania prozdrowotne. Debata otwarta jest dla wszystkich- dla każdego zainteresowanego tematyką mieszkańca Rawy.

   

   

   

   
 • Jastrząb i myszołowiec w rawskim parku

  Jastrząb i myszołowiec w rawskim parku

  2019.03.07

   Kilka dni temu do walki o czystość, komfort i równowagę ekosystemu parkowego stanęli: jastrząb zwyczajny i myszołowiec towarzyski. Drapieżniki mają za zadanie przepłoszyć gromadnie gniazdujące w parku gawrony. Jak długie i żmudne zmagania z tymi nieproszonymi gośćmi mamy za sobą, wie chyba każdy korzystający z tego zielonego zakątka w centrum miasta.

   

 • „Bezpieczna rawianka” – kurs samooobrony na Dzień Kobiet

  „Bezpieczna rawianka” – kurs samooobrony na Dzień Kobiet

  2019.03.07

  Miasto Rawa Mazowiecka i Redakcja „Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy” mają dla 20 Pań - rawianek wyjątkowy prezent – bezpłatny kurs samoobrony. Do udziału w kursie zapraszamy Panie w wieku 30+. Nabór uczestniczek - 8 marca. Panie podczas zajęć zwiększą swoje poczucie bezpieczeństwa i poprawią sprawność fizyczną. Uczestniczki kursu zdobędą również podstawową wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nabór uczestniczek zostanie przeprowadzony w piątek, 8 marca w godz. 9-16 przez redakcję „Głosu Rawy”. Wystarczy zadzwonić na redakcyjny telefon 603 756 860 i zgłosić chęć udziału w projekcie.

   

 • Park w jeszcze jesienno-zimowej scenerii

  Park w jeszcze jesienno-zimowej scenerii

  2019.03.07

  Zrobiło się cieplej na dworze, a to znak, że pora żegnać się pomału z grubymi kurtkami. My robimy to, prezentując zdjęcia parkowej małej architektury, wykonane w ostatnich kilku miesiącach. Wcześnie zapadający mrok i światło latarń tworzyło niepowtarzalny klimat, uchwycony na fotografiach. Ładnie i stylowo na tle przyrody prezentują się elementy ze stali cortenowej – materiału modnego i lubianego przez wielu architektów, zajmujących się projektowaniem lub rewitalizacją zabytkowych przestrzeni i obiektów.

Stronicowanie