Treść strony

Stronicowanie

 • Rawa Gra Szanty

  Rawa Gra Szanty

  2019.07.15

  Pieśni żeglarskie nieodłącznie kojarzą się z wakacjami. W takim klimacie będzie przebiegał kolejny, szósty już festiwal "Rawa Gra Szanty". W sobotę o 17.00 rozpocznie go znakomita grupa North Cape, a po niej wystąpią kolejni artyści. Atrakcji nie zabraknie. Przybywajcie tłumnie - scena przy hali OSiR nad zalewem Tatar. Organizatorem wydarzenia jest rawskie stowarzyszenie Topory. Projekt otrzymał dofinansowanie z budżetu Miasta Rawa Mazowiecka.

 • 2 Rawski Bieg po Trzeźwość

  2 Rawski Bieg po Trzeźwość

  2019.07.10

  W imieniu organizatorów zapraszamy Państwa na 2 Rawski Bieg po Trzeźwość, który odbędzie się w niedzielę, 21lipca 2019r. nad rawskim zalewem. W programie wydarzenia oprócz biegu zaplanowano występy muzyczne a na zakończenie grill integracyjny w "Okrąglaku". Serdecznie zapraszamy.

   

 • Zmiany w Programie CZYSTE POWIETRZE

  Zmiany w Programie CZYSTE POWIETRZE

  2019.07.10

  Od 1 lipca 2019 roku zaczęły obowiązywać  kolejne zmiany w Programie CZYSTE POWIETRZE.  Od 01.07.2019r. będzie można uzyskać dofinansowanie tylko w przypadku, gdy koszty zostaną poniesione po złożeniu wniosku. Dofinansowaniu nie podlegają przedsięwzięcia rozpoczęte przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie.  Dofinansowanie nie przysługuje także w przypadku wymiany starego kotła na biomasę.

 • Zaproszenie na Noc Mazurka

  Zaproszenie na Noc Mazurka

  2019.07.10

  Fundacja FIDEO zaprasza na kolejną edycję Nocy Mazurka, która odbędzie się w sobotę 13 lipca 2019r. o godz.17.00 w siedzibie fundacji przy ul. Miłej 4 w Rawie Mazowieckiej. W programie przewidziano wykład o Zofii Stryjeńskiej, koncert w wykonaniu Justyny Grabarz, Natalii Grabarz i Mirosława Klimczaka oraz  wystawę prac malarskich Bogumiły Król. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

   

 • Zwolnienia podatkowe dla nowej inwestycji

  Zwolnienia podatkowe dla nowej inwestycji

  2019.07.08

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. przypomina, że udziela wsparcia przedsiębiorcom w postaci zwolnienia z podatku CIT lub PIT dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, na okres od 10 do 15 lat. Dotyczy to nowych inwestycji zlokalizowanych w województwie łódzkim, części wschodniej województwa wielkopolskiego i części Mazowsza. Jest to obszar, którym zarządza ŁSSE.

   

 • Nowa wystawa w muzeum

  Nowa wystawa w muzeum

  2019.07.03

  W piątek 5 lipca, o godz. 17.00,  w siedzibie Muzeum Ziemi Rawskiej zostanie otwarta wystawa poświęcona wybitnym sportowcom okresu II Rzeczypospolitej. Poznamy sylwetki niezwykle uzdolnionych i utytułowanych zawodników, ale też ludzi, dla których Ojczyzna i niepodległość były najwyższymi wartościami. Wśród tych chlubnych postaci jest mistrzyni olimpijska urodzona w Rawie – Halina Konopacka.

 • Rawscy Skauci przygotowują się do Euromootu

  Rawscy Skauci przygotowują się do Euromootu

  2019.07.02

  To spektakularne wydarzenie, z udziałem kilku tysięcy młodzieży z Europy, Kanady i Stanów Zjednoczonych, będzie organizowane na przełomie lipca i sierpnia, tym razem we Włoszech. Wspólna międzynarodowa wędrówka zakończy się w Rzymie audiencją u papieża Franciszka. Skauci z Rawy i okolic będą wędrować wspólnie z rówieśnikami z Rumunii, Francji i Włoch. Jest to dla nich wyzwanie organizacyjne i finansowe.

   

 • Skauci w świetlicy środowiskowej

  Skauci w świetlicy środowiskowej

  2019.07.02

  28 czerwca w ramach akcji letniej w świetlicy środowiskowej w Rawie Mazowieckiej odbyły się zajęcia ze skautami ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza". Grupa 50 dzieci mogła poznać tajniki posługiwania się alfabetem Morse'a, sprawdzić celność rzucając do celu lub zwinność przychodząc pod kijem. Uczestnicy zajęć uczyli się także wiązać różne typy węzłów oraz poznawali  gry skautowe.

 • "Biznes na PLUS" - Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego

  "Biznes na PLUS" - Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego

  2019.07.01

  Zachęcamy firmy z Rawy i regionu do udziału w konkursie. Kandydatury można zgłaszać do końca tego miesiąca w 4 kategoriach:
  - „Świadomi w biznesie”- Nagroda Publiczności
  - „Eksportowy Produkt Roku”
  - „Łódzkie – projekt przyszłości”
  - „Łódzkie – Edukacja dla Biznesu”

   

 • Konkurs "Herosi innowacyjności"

  Konkurs "Herosi innowacyjności"

  2019.07.01

  Grupa Eurocash zachęca niezależne sklepy do wprowadzania innowacyjności na lokalną skalę organizując konkurs "Herosi innowacyjności" przeznaczony dla lokalnych przedsiębiorców z branży handlowej. Innowacyjność jest tu rozumiana szeroko i wcale nie musi oznaczać wprowadzania drogich technologii. Wystarczy dobry pomysł, który spodoba się klientom. Pula nagród wynosi milion złotych.

Stronicowanie