Treść strony

Stronicowanie

 • Szkolenia on-line dla osób fizycznych w ramach Programu "Moja Woda"

  Szkolenia on-line dla osób fizycznych w ramach Programu "Moja Woda"

  2020.07.01

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zaprasza osoby fizyczne z terenu woj. łódzkiego na szkolenia on-line dotyczące programu "Moja Woda". Zgłoszenia należy nadsyłać najpóźniej 2 dni przed terminem szkolenia na adres:   rejestracja@wfosigw.lodz.pl.  O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc na szkoleniu jest ograniczona.

   

   

 • Nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego "Moja Woda"

  Nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego "Moja Woda"

  2020.07.01

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi od dnia 01.07.2020 roku rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie dla zadań realizowanych w ramach Programu Priorytetowego „Moja Woda” na lata 2020-2024”. Ocenie będą podlegać tylko te wnioski, które wpłynęły w terminie naboru, zostały zarejestrowane w Funduszu w formie elektronicznej (aktywny PDF) i została złożona ich podpisana papierowa wersja.

   

   

 • Zagospodarowanie przestrzeni centrum - ruszają prace rewitalizacyjne

  Zagospodarowanie przestrzeni centrum - ruszają prace rewitalizacyjne

  2020.07.01

  Najpierw swoje działania na ulicy Mickiewicza rozpoczną elektrycy, ale nie będzie to miało wpływu na organizację ruchu. Ta zmieni się w momencie, gdy do prac przystąpią drogowcy. W pierwszej połowie lipca zostanie zamknięta ulica Krakowska na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Mickiewicza. W kolejnych tygodniach ciężki sprzęt wjedzie na ulice: Mickiewicza, Kopernika i Przechodnią.

   

 • Moja Woda – wsparcie działań realizowanych przez partnerów zewnętrznych

  Moja Woda – wsparcie działań realizowanych przez partnerów zewnętrznych

  2020.06.30

  Program ma na celu ochronę zasobów wody poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych oraz wykorzystywanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej. Dofinansowane przedsięwzięcia mają doprowadzić do zatrzymywania wody opadowej w obrębie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. Do programu kwalifikują się przedsięwzięcia zrealizowane od 01.06.2020 r. do 30.06.2024 r.

 • Zmiana rozkładu jazdy komunikacji miejskiej

  Zmiana rozkładu jazdy komunikacji miejskiej

  2020.06.30

  Na okres wakacji zmieniają się godziny kursowania autobusów. Nowy rozkład jazdy obowiązuje od 1 lipca 2020 r. Pojawią się też nowe przystanki na ulicach: Zamkowa Wola, Zwolińskiego i Przemysłowej. Nie będzie natomiast przystanku na Pl. Piłsudskiego. W dalszym ciągu prosimy pasażerów o stosowanie się do zaleceń związanych ze stanem epidemii i zasłanianie ust i nosa.

   

 • Zielona Tarcza - Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspierają przedsiębiorców w czasie epidemii

  Zielona Tarcza - Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspierają przedsiębiorców w czasie epidemii

  2020.06.25

  W ramach rządowego programu Tarczy Antykryzysowej , Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w porozumieniu z Ministerstwem Klimatu, przygotowały ofertę preferencyjnych pożyczek na zachowanie płynności finansowej skierowaną do przedsiębiorców. Oferta jest odpowiedzią na problemy spowodowane pandemią koronawirusa,  a  jej celem jest umożliwienie przedsiębiorcom kontynowania realizacji proekologicznych inwestycji.  

   

 • Dywan kwiatowy u Ojców Pasjonistów

  Dywan kwiatowy u Ojców Pasjonistów

  2020.06.18

  Długoletnia tradycja układania dywanu kwiatowego w kościele oo. Pasjonistów w Rawie Mazowieckiej na Oktawę Bożego Ciała jest kultywowana od kilkudziesięciu lat. Dzięki zaangażowaniu osób zbierających płatki kwiatowe i misternej pracy kilkunastu osób, które je wczoraj wieczorem układały, możemy dzisiaj podziwiać kwiatowe arcydzieło. Efekt prac zapiera dech w piersiach.

   

 • Dotacje z nowego programu „Moja woda”

  Dotacje z nowego programu „Moja woda”

  2020.06.15

  W nowym programie Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie można otrzymać do 5 tys. zł dotacji na przydomowe instalacje zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe. Właścicielowi domu jednorodzinnego, który zdecyduje się na wykonanie przydomowej mikroinstalacji wodnej,  przysługuje dotacja do 80% kosztów, ale nie więcej niż 5 tys. zł.

 • e-wnioski Czyste Powietrze bez wychodzenia z domu

  e-wnioski Czyste Powietrze bez wychodzenia z domu

  2020.06.15

  10 czerwca 2020 r. została wprowadzona możliwość internetowego składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” za pośrednictwem serwisu gov.pl. Teraz osoby, które mają profil zaufany, mogą starać się o dotację na wymianę starego pieca i termomodernizację bez konieczności wychodzenia z domu.

   

 • Potencjalne dofinansowania i konkursy dla organizacji pozarządowych

  Potencjalne dofinansowania i konkursy dla organizacji pozarządowych

  2020.06.12

  W zakładce Informacje dla organizacji pozarządowych zostały umieszczone nowe informacje na temat aktualnie trwających konkursów, w których organizacje pozarządowe mogą  otrzymać dofinansowanie. Konkursy dotyczą różnych dziedzin, np. kultury, edukacji czy sportu, dlatego znajdują się w zakładkach odpowiadających tym tematom. Poszczególne zakładki znajdują się w zakładce Informacje o potencjalnych dofinansowaniach i konkursach. Zapraszamy organizacje samorządowe do zapoznania się z aktualną ofertą.

Stronicowanie