Treść strony

Stronicowanie

 • Pożyczki Jeremie2 –Pożyczka Rozwojowa

  Pożyczki Jeremie2 –Pożyczka Rozwojowa

  2019.06.18

  Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przedstawia informację na temat Pożyczki Rozwojowej Jeremie 2. Jest to zwrotna pomoc finansowa oferowana mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, również podmiotom rozpoczynającym działalność gospodarczą - tzw. start-up. Środki finansowe, jakie otrzyma firma w ramach oferowanych na rynku produktów Jeremie2 muszą być przeznaczone na finansowanie działalności gospodarczej w zakresie budowy, rozbudowy lub rozszerzania działalności gospodarczej.

   

 • Miasto pomaga szpitalowi

  Miasto pomaga szpitalowi

  2019.06.13

  W dniu 13 czerwca 2019 r.  w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Szpital Św. Ducha, ul. Warszawska 14 w Rawie Mazowieckiej odbyło się przekazanie sprzętu do pracowni endoskopii: videogastroskopu HD, videogastroskopu nosowego, videokolonoskopu HD, automatycznej myjni endoskopowej, ssaka endoskopowego oraz monitora medycznego o wartości 199 854 zł. Sprzęt zakupiono z budżetu Miasta Rawa Mazowiecka. Właścicielem sprzętu jest Miasto Rawa Mazowiecka, został on użyczony nieodpłatnie szpitalowi.

 • Półkolonie dla dzieci w "Dużym" kościele

  Półkolonie dla dzieci w "Dużym" kościele

  2019.06.12

  W sierpniu bieżącego roku parafia pw. NP NMP organizuje dwa turnusy półkolonii dla dzieci ze szkół podstawowych klas III-VIII. Pierwszy turnus w dniach 1-14 sierpnia, drugi w dniach 19-30 sierpnia. Zainteresowanych informujemy, że karty na półkolonie będzie można odebrać w najbliższą niedzielę po mszach św. w "Dużym" kościele. Szczegółowe informacje będą dostępne wkrótce na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

 • Badanie sondażowe dot. teleopieki w Rawie Mazowieckiej

  Badanie sondażowe dot. teleopieki w Rawie Mazowieckiej

  2019.06.12

  Teleopieka w uproszczeniu to system pomocy osobom starszym, samotnym, dotkniętym chorobą, oparty na nadajniku i terminalu, zainstalowanym w mieszkaniu. Nadajnik w postaci breloczka lub bransoletki taka osoba nosi na nadgarstku i w razie zasłabnięcia, upadku lub innej sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu uruchamia go, łącząc się z centrum alarmowym.

   

 • Marsz dla Życia i Rodziny

  Marsz dla Życia i Rodziny

  2019.06.11

  Zapraszamy na święto życia, rodziny i radości, czyli Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Rawie Mazowieckiej 16 czerwca. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.30 mszą św. w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Start marszu nastąpi o godz. 12.30 spod pomnika św. Jana Pawła II, finał jest przewidywany przy pomniku ks. prałata Mieczysława Iwanickiego.

   

 • Dni Rawy 2019 za nami

  Dni Rawy 2019 za nami

  2019.06.10

  Za nami weekend dobrej zabawy na świeżym powietrzu - Dni Rawy Mazowieckiej. Była to bogata i ciekawa dwudniowa impreza. Zamkowe atrakcje rozpoczęły się w sobotę. Już od godz. 15 dzieci bawiły się w strefie animacji. Niesamowite emocje wzbudziła polsko-węgierska parada motocyklowa. Równocześnie rozpoczął się program sceniczny, a wśród wykonawców wystąpiły gwiazdy sobotniego wieczoru: Brathanki i Łukasz Zagrobelny.

 • Dni Rawy z udziałem gości z Węgier i Czech

  Dni Rawy z udziałem gości z Węgier i Czech

  2019.06.10

  Dni Rawy były okazją do spotkań z władzami miast partnerskich naszego miasta. Goście z węgierskiego Nyirbator oraz z czeskich Boskovic bawili się razem z publicznością, obejrzeli też nasze miasto, odwiedzając m.in. wyremontowane muzeum i nową wystawę na baszcie, miejski park, halę sportową, basen i zrewitalizowany kościół pw. NP NMP. Na święto Rawy przyjechali też, tak jak i w ubiegłych latach, motocykliści z Węgier i wspólnie z Rawskim Klubem Motocyklowym pojechali w sobotniej paradzie.

 • Czerwiec w klubie toporowym

  Czerwiec w klubie toporowym

  2019.06.07

  Klub Miłośników Gier i Fantastyki zaprasza na wspólne spędzanie czasu. Poniżej zamieszczamy harmonogram TOPORÓW na czerwiec.

   

 • Turniej siatkówki plażowej mężczyzn

  Turniej siatkówki plażowej mężczyzn

  2019.06.06

  MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka i Urząd Miasta Rawa Mazowiecka zapraszają na TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ MĘŻCZYZN (kat. open) O PUCHAR BURMISTRZA RAWY MAZOWIECKIEJ 2019. Turniej odbędzie się 29 czerwca 2019 r. na boiskach plażowych OSiR ul. Tatar 1a w Rawie Mazowieckiej. Zapisy będą przyjmowane od poniedziałku 17.06.2019r. do środy 26.06.2019 r. poprzez przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: PlazowkaRawa@vp.pl.

   

 • Dofinansowanie z UE dla firm

  Dofinansowanie z UE dla firm

  2019.06.05

  Ciągle dostępne są unijne środki dla przedsiębiorców. Cele i programy zostaną omówione na spotkaniach organizowanych w tym miesiącu przez Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w miastach naszego regionu. Rawą opiekują się pracownicy LPI z Łowicza i właśnie tam zapraszamy na spotkanie już 17 czerwca, na godz. 10:00.  Weźmie w nim udział również konsultant z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, będzie też czas na indywidualne rozmowy.

   

Stronicowanie