Treść strony

Aktualności:

2017

2016

Stronicowanie

 • Dzień wolontariatu

  Dzień wolontariatu

  2018.12.11

  W dniu 5. grudnia w siedzibie Fundacji Obudźmy Nadzieję uroczyście obchodzono  ważny dla działalności fundacji Dzień Wolontariusza. Wszystkim wolontariuszom składamy  serdeczne życzenia i jeszcze większe podziękowania za pracę  na rzecz Fundacji i Podopiecznych. Dzięki ich pracy, fundacja może nieść pomoc dla osób potrzebujących, na tak szeroką skalę
  A tak świętowano  i promowano ideę wolontariatu w fundacji.

  zdjęcia: Fundacja Obudźmy Nadzieję

 • Dzienny Dom Seniora już oficjalnie powołany

  Dzienny Dom Seniora już oficjalnie utworzony

  2018.12.10

  W dniu 6 grudnia br. Rada Miasta Rawa Mazowiecka podjęła Uchwałę nr III/6/18 o powołaniu w naszym mieście Dziennego Domu Seniora, który będzie działać w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawie Mazowieckiej. Placówka powstała w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i skierowanego do jednostek samorządu terytorialnego.

 • Nowa wystawa stała na Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej

  Nowa wystawa stała na Zamku Książąt Mazowieckich.

  2018.12.08

  W  piątek - 7 grudnia o godz. 14:00,  w zamkowej baszcie otwarto nową  wystawę stałą pt.  "Dzieje Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej na tle historii miasta i regionu" Wystawa została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

   

 • Stowarzyszenie Topory

  Stowarzyszenie Topory

  2018.12.07

  Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki Topory,  przedstawia Państwu kalendarz Imprez na grudzień 2018 roku.

  Jak zawsze, tak i tym razem  Topory przygotowały wiele atrakcji, od Mikołajek po wiele gier planszowych i strategicznych. Wszystkim życzymy miłej zabawy

 • Koncert andrzejkowy w Muzeum Ziemi Rawskiej.

  Koncert andrzejkowy w Muzeum Ziemi Rawskiej.

  2018.12.06

  W sobotę 1 grudnia w Muzeum Ziemi Rawskiej odbył się koncert andrzejkowy w wykonaniu uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Rawie Mazowieckiej. Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać krótkich prezentacji najmłodszych wychowanków Ogniska.
  Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

 • Szkolenie dla małych i średnich przedsiębiorstw

  Szkolenie dla małych i średnich przedsiębiorstw

  2018.12.04

  Przedsiębiorców zapraszamy na kolejną edycję projektu Google Internetowe Rewolucje, który ma na celu wspieranie polskich MŚP w poznawaniu oraz wdrażaniu narzędzi i rozwiązań internetowych. Polega on na tym, że dedykowany doradca Internetowych Rewolucji spotyka się z przedsiębiorcami, by wraz z nimi przeanalizować konkretne działania w internecie. Na podstawie tej analizy przygotowywany jest plan indywidualnych działań, pozwalający przedsiębiorcom skuteczniej eksponować i rozwijać ich biznes w sieci.

 • Otwarcie nowej wystawy stałej na Zamku Książąt Mazowieckich.

  Otwarcie nowej wystawy stałej na Zamku Książąt Mazowieckich.

  2018.12.03

  Muzeum Ziemi Rawskiej serdecznie zaprasza na otwarcie nowej wystawy stałej na zamku w Rawie. Wystawa "Dzieje Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej na tle historii miasta i regionu" została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wernisaż będzie miał miejsce w najbliższy piątek - 7 grudnia o godz. 14:00...prosimy ciepło się ubrać.

 • Wyniki konsultacji projektu „Programu Współpracy Miasta Rawa Mazowiecka z organizacjami pozarządowymi

  2018.12.03

  Konsultacje  projektu „Programu Współpracy Miasta Rawa Mazowiecka z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy  z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” na 2019 rok, odbywały się w terminie od 22 listopada 2018 r. do 28 listopada 2018 r.
  Forma konsultacji: udostępnienie projektu na stronie internetowej Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka i w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: www.rawamazowiecka.pl.

   

 • Park miejski po rewaloryzacji

  Park miejski po rewaloryzacji

  2018.11.29

  Zakończyły się prace związane z realizacją zadania „Rewaloryzacja zabytkowego parku miejskiego w Rawie Mazowieckiej” wchodzącego w skład dużego projektu pn. „Rewitalizacja Miasta Rawa Mazowiecka”.  Na realizację tego zadania Miasto otrzymało, za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wartość uzyskanego dofinansowania to około 1,5 mln złotych.

 • Wolność krzyżami się mierzy – widowisko słowno muzyczne w Parafii pw Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

  Wolność krzyżami się mierzy – widowisko słowno muzyczne w Parafii pw Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

  2018.11.28

  Koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości pt.: „Wolność krzyżami się mierzy”. Odbył się w niedzielę 25 listopada 2018 r., przy wypełnionej świątyni, w której po raz pierwszy po prawie 3 miesięcznej przerwie odbywały się niedzielne nabożeństwa.

Stronicowanie