Treść strony

Stronicowanie

 • Potencjalne dofinansowania i konkursy dla organizacji pozarządowych

  Potencjalne dofinansowania i konkursy dla organizacji pozarządowych

  2020.04.09

  W zakładce Informacje dla organizacji pozarządowych zostały umieszczone nowe informacje na temat aktualnie trwających konkursów, w których organizacje pozarządowe mogą  otrzymać dofinansowanie. Konkursy dotyczą różnych dziedzin, np. kultury, edukacji czy sportu, dlatego znajdują się w zakładkach odpowiadających tym tematom. Poszczególne zakładki znajdują się w zakładce Informacje o potencjalnych dofinansowaniach i konkursach. Zapraszamy organizacje samorządowe do zapoznania się z aktualną ofertą.

 • Tradycyjna Baba Wielkanocna – konkurs dla mieszkańców Województwa Łódzkiego

  Tradycyjna Baba Wielkanocna – konkurs dla mieszkańców Województwa Łódzkiego

  2020.04.09

  Przed nami święta wielkanocne. Wyjątkowe, bo w ścisłym rodzinnym gronie. Wszystkich, którzy będą przygotowywać świąteczne wypieki w imieniu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi zapraszamy do wzięcia udziału w internetowym Konkursie na Tradycyjną Babę Wielkanocną. Co trzeba zrobić? Przede wszystkim upiec babę, zrobić jej zdjęcie oraz podać szczegółowy przepis. I wysłać formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie pod linkiem www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-baba-wielkanocna.

 • Propozycje ZUS dla firm

  Propozycje ZUS dla firm

  2020.04.06

  W ramach Tarczy Antykryzysowej firmy mogą skorzystać z rozwiązań realizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jest to przede wszystkim zwolnienie ze składek i świadczenie postojowe. Trzeba wypełnić wniosek i przesłać do ZUS.Niezbędne jest złożenie odpowiedniego wniosku. Formularze dostępne są online - na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz na stronie www.zus.pl.

 • Głosuj na Rawską Farę w konkursie

  Głosuj na Rawską Farę w konkursie

  2020.04.06

  W imieniu Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej zachęcamy Państwa do głosowania na obiekty Rawskiej Fary w ogólnopolskim konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". Rozpoczął się właśnie I etap tego konkursu. Codziennie do 11.05.20 r.można (trzeba) oddać głos (ta sama osoba może głosować raz dziennie). W tym celu należy wejść na stronę:
  http://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/1691/object/1919/zespol-pojezuickich-obiektow-zabytkowych-w-rawie-mazowieckiej

   

 • Odwołane wydarzenia kulturalno-sportowe

  Odwołane wydarzenia kulturalno-sportowe

  2020.03.30

  Zbliża się sezon imprez plenerowych i większej aktywności naszych jednostek kultury i sportu. Mamy jednak świadomość, że bezpieczeństwo, zdrowie i życie mieszkańców oraz odwiedzających nasze miasto gości, jest teraz najważniejsze. Stąd, decyzją burmistrza Piotra Irli, zostały odwołane zaplanowane na kwiecień i maj imprezy kulturalne, rekreacyjne i sportowe. Tym samym, nie odbędą się w tym roku m.in. Dni Rawy Mazowieckiej.

 • Elektromobilność w Rawie - punkt konsultacyjny on line

  Elektromobilność w Rawie - punkt konsultacyjny on line

  2020.03.23

  W terminie od 23 marca do 3 kwietnia będzie funkcjonował w formie elektronicznej punkt konsultacyjny w ramach drugiego etapu konsultacji społecznych w związku z zadaniem polegającym na przygotowaniu dokumentu pn. „Strategia rozwoju elektromobilności dla Miasta Rawa Mazowiecka do roku 2030”. Zapraszamy do udziału w konsultacjach.

   

   

 • Komunikacja miejska zawieszona

  Komunikacja miejska zawieszona

  2020.03.17

  Informujemy Państwa, że w związku z rosnącą liczbą zachorowań i zwiększonym ryzykiem zakażenia koronawirusem od 16 do 25 marca 2020 r. przejazdy w ramach lokalnego transportu zbiorowego zostają odwołane. O terminie ponownego uruchomienia transportu lokalnego będziemy Państwa informować na bieżąco. Za utrudnienia przepraszamy.

   

 • Szkolenie „Sporządzanie sprawozdania finansowego” dla organizacji pozarządowych

  Szkolenie „Sporządzanie sprawozdania finansowego” dla organizacji pozarządowych

  2020.03.06

  5 marca br. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się szkolenie dla rawskich organizacji pozarządowych, którego tematem było ''Sporządzanie Sprawozdania Finansowego ''. Szkolenie zostało zorganizowane przez Fundację Instytut Spraw Obywatelskich i Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych, a przeprowadziły je Marta Stępniak i Marta Wójcik z Instytutu Spraw Obywatelskich w Łodzi.

   

                                                    

 • Utwory Anny German na Dzień Kobiet w Rawskiej Farze

  Utwory Anny German na Dzień Kobiet w Rawskiej Farze

  2020.03.03

  W niedzielę, 8 marca, po mszy św. o godz. 18:00, w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, odbędzie się recital pt. „Uśmiechaj się, do każdej chwili, uśmiechaj" . Będziemy mogli usłyszeć utwory Anny German . Wykonania utworów będą przeplatane ciekawostkami z życia Anny German. Śpiewać  będzie Joanna Rolewska, a na fortepianie zagra Szymon Kowalczyk. Koncert organizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Rawa Mazowiecka 2020. Zapraszamy

   

 • Warsztat „Sporządzanie sprawozdania finansowego” dla organizacji pozarządowych

  Warsztat „Sporządzanie sprawozdania finansowego” dla organizacji pozarządowych

  2020.02.28

  Zapraszamy rawskie organizacje pozarządowe  na warsztat pt. „Sporządzanie sprawozdania finansowego”. Organizatorami są: Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich i Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych. Spotkanie odbędzie się 5 marca 2020 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej Nr 2 przy ul. Miła 2. Prowadzącymi będą Marta Stępniak i Marta Wójcik z   Instytutu Spraw Obywatelskich w Łodzi.

   

Stronicowanie