Treść strony

Stronicowanie

 • Konkurs Grantowy "Równać Szanse"

  Konkurs Grantowy "Równać Szanse"

  2020.09.23
  Wszystkich zainteresowanych udziałem w Konkursie Grantowym "Równać Szanse" zapraszamy na spotkanie warsztatowe, przygotowujące do napisania wniosku. Młodzież, by zrealizować projekt, podejmuje współpracę z lokalnymi podmiotami z grona NGO i JST, czyli: stowarzyszenia, fundacje, biblioteki, GOK-i, OSP i grupy nieformalne, ale działa samodzielnie, korzystając ze wsparcia ekspertów. Kwota dofinansowania: 8,5 tys. zł (bez konieczności wkładu własnego).

   

 • Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego zweryfikował projekty zgłoszone do Rawskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

  2020.09.22

  Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka informuje, iż do Budżetu Obywatelskiego gminy Miasto Rawa Mazowiecka na rok 2021 zgłoszonych zostało 31 projektów. Na spotkaniu w dniu 18 września 2020 roku Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego zweryfikował pod względem formalno-prawnym i merytorycznym projekty zgłoszone do Rawskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.  Wykaz projektów wraz ze wstępnym kosztem ich realizacji i wynikiem weryfikacji przez Zespół zamieszczono w tabeli stanowiącej załącznik do tej informacji.

 • "Kolekcjoner to szczęśliwy szaleniec"

  "Kolekcjoner to szczęśliwy szaleniec"

  2020.09.21

  To będzie gratka dla miłośników okresu staropolskiego. Miedzioryty przedstawiające sceny z wojen XVII wieku, monety, najstarsze wydania "Pamiętników" wychowanka rawskiego kolegium jezuickiego, czyli J.Ch. Paska - to tylko niektóre z eksponatów Piotra Anuszczyka, którymi kolekcjoner podzieli się z odwiedzającymi Muzeum Ziemi Rawskiej. W piątek 25 września, o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy. A potrwa ona do końca listopada.

 • Ponad 1 mln zł na ścieżkę pieszo-rowerową

  Ponad 1 mln zł na ścieżkę pieszo-rowerową

  2020.09.18

  Realizacja zadania dotyczącego budowy nowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej, który połączy dotychczasową trasę pieszo-rowerową z osiedlem Zamkowa Wola, rozpoczęła się w kwietniu bieżącego roku. We wrześniu 2020 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi  podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania w wysokości ponad 1 mln zł na realizację zadania pn. „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wraz z terenami zieleni i bazą dydaktyczną na odcinku od ulicy Łowickiej do ulicy Jana III Sobieskiego w Rawie Mazowieckiej”.

   

 • Zmiany w godzinach kursowania linii nr 1

  Zmiany w godzinach kursowania linii nr 1

  2020.09.18

  Od poniedziałku 21 września będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy autobusów linii nr 1. Zmiany dotyczą kursowania komunikacji w dni robocze. Zamieszczamy zaktualizowany rozkład. Pojawi się on też na przystankach autobusowych.

   

 • Biblioteka dla dzieci zachęca maluchów do czytania książek

  Biblioteka dla dzieci zachęca maluchów do czytania książek

  2020.09.18

  W tym roku po raz kolejny biblioteka dziecięca dołączyła do projektu „Z książką na start! Mała książka - wielki człowiek". Projekt realizowany jest wspólnie z Instytutem Książki i ma na celu zachęcenie rodziców do systematycznego czytania dzieciom i korzystanie przy tym również z zasobów biblioteki. Dzieci, oprócz kontaktu z tekstem literackim będą miały okazję poznać wyjątkowe miejsce, jakim jest biblioteka.

   

 • Rekordowy kiermasz

  Rekordowy kiermasz

  2020.09.15

  Takiej frekwencji nie było od dawna. W ręce czytelników trafiło ponad 700 książek! Nasi bibliotekarze podsumowali akcję „Książka na jesień”: „Czytelnicy, o czym świadczy frekwencja i ilość sprzedanych książek, stęsknili się za taką formą uzupełnienia swoich czytelniczych zbiorów.  Dziękujemy bardzo czytelnikom, którzy podarowali bibliotece swoje zbiory, ale przede wszystkim dziękujemy za obecność na bibliotecznym kiermaszu i zachowanie środków ostrożności.”

   

 • Prace rewitalizacyjne odsłoniły bogatą przeszłość miasta

  Prace rewitalizacyjne odsłoniły bogatą przeszłość miasta

  2020.09.14

  Pierwsze roboty drogowe prowadzone w przestrzeni publicznej centrum, w ramach projektu rewitalizacyjnego, odkryły fragment rynku średniowiecznej Rawy. Trochę się tego spodziewaliśmy. Prace prowadzone są w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej, a miasto Rawa Mazowiecka ma średniowieczny rodowód. Dokonane odkrycia i pierwsze ich analizy przeprowadzone przez ekspertów dostarczają dowodów na dawną świetność Rawy.  Odkryte zabytki wniosą istotny wkład do badań nad historią miasta.

   

   
 • Poezja śpiewana w parku miejskim

  Poezja śpiewana w parku miejskim

  2020.09.14

  Robert Skrzypek wystąpił w minioną niedzielę w ramach cyklu "Koncertowanie w Altanie". Bard i autor książek z poezją współczesną zaprezentował repertuar oparty o własną twórczość, jak również zaśpiewał kilka wierszy Włodzimierza Wysockiego. Każdy ze słuchaczy znalazł w tym koncercie motywy, które mogły przywołać osobiste refleksje. W trakcie koncertu, publiczność miała okazję zagłosować w ramach Budżetu Obywatelskiego woj. łódzkiego.

 • Od poniedziałku 14 września utrudnienia w ruchu na ulicy Miłej i Mickiewicza

  Od poniedziałku 14 września utrudnienia w ruchu na ulicy Miłej i Mickiewicza

  2020.09.11

  W czwartek, 10 września burmistrz Piotr Irla podpisał w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi umowę na dofinansowanie przebudowy ulicy Miłej oraz części ulicy Warszawskiej i Mickiewicza. Dotacja na kwotę 1,2 mln zł pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Warunkiem wykorzystania otrzymanych środków jest szybkie rozpoczęcie prac. W związku z tym oraz na skutek  konieczności przeprowadzenia ratowniczych prac archeologicznych, zmianie ulega harmonogram działań rewitalizacyjnych w centrum miasta.

   

Stronicowanie