Treść strony

Stronicowanie

 • Pożyczki unijne na termomodernizację budynków

  Pożyczki unijne na termomodernizację budynków

  2019.11.18

  Bank Gospodarstwa Krajowego, na zlecenie Zarządu Województwa Łódzkiego, realizuje w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego WŁ na lata 2014-2020 projekt pn. "Instrumenty finansowe dla rozwoju województwa łódzkiego". Dla poprawienia efektywności energetycznej w województwie łódzkim pojawi się możliwość finansowania z funduszy unijnych inwestycji z zakresu głębokiej modernizacji energetycznej budynków. W ramach pożyczki termomodernizacją mogą być również objęte budynki mieszkalne.

                  

 • Dofinansowanie do wymiany kotła - deklaracje do 22 listopada

  Dofinansowanie do wymiany kotła - deklaracje do 22 listopada

  2019.11.15

  Deklaracje, które pozwolą zweryfikować, czy budynki wskazane przez mieszkańców kwalifikują się do udziału w konkursie będą przyjmowane jeszcze do 22 listopada 2019 r. Deklaracje będzie można pobrać elektronicznie (wg wzoru poniżej) lub papierowo przy Biurze  Podawczym Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. Wypełniony dokument  prosimy przesłać na adres  rewitalizacja@rawamazowiecka.pl lub osobiście złożyć w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka .

   

 • Czyste Powietrze - teraz wnioski także w Urzędzie Miasta

  Czyste Powietrze - teraz wnioski także w Urzędzie Miasta

  2019.11.15

  Mieszkańcy miasta Rawa Mazowiecka będą mogli skorzystać z pomocy przy składaniu wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. W związku z porozumieniem zawartym z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, począwszy od 18 listopada 2019 r. beneficjenci (osoby zainteresowane wymianą źródeł ciepła lub pracami termomodernizacyjnymi) będą mogli składać wnioski w Urzędzie Miasta Rawa Mazowiecka.

   

 • Bezpieczne przejścia

  Bezpieczne przejścia

  2019.11.14

  13 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W spotkaniu wzięli udział funkcjonariusze policji oraz straży miejskiej, którzy przybliżyli dzieciom przepisy ruchu drogowego, a także omówili zasady   bezpieczeństwa na drodze.  Spotkanie odbyło się w ramach działań związanych z projektem pn. "Modernizacja przejść dla pieszych  w Rawie Mazowieckiej celem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym" realizowanym w ramach "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020".

                                               

 • Zaprojektuj z nami centrum Rawy!

  Zaprojektuj z nami centrum Rawy!

  2019.11.14

  Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych przed wyłożeniem do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Rawa Mazowiecka, obręb ewidencyjny Nr 4. W ramach konsultacji w dniu 27 listopada 2019 r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Miłej odbędzie się Forum Lokalne. W dniach od 25 listopada do 12 grudnia 2019 r.  w Urzędzie Miasta Rawa Mazowiecka (Pl. Marsz. J. Piłsudskiego 4, w pokój nr 20) zostanie zorganizowany punkt konsultacyjny.

 • „Moda na zdrowie nigdy nie przemija” – bezpłatne warsztaty dla Pań

  „Moda na zdrowie nigdy nie przemija” – bezpłatne warsztaty dla Pań

  2019.11.14

  Grażyna Dębska Przewodnicząca Rady Miasta Rawa Mazowiecka, firma MEDICA oraz Rawskie Amazonki zapraszają Panie na bezpłatne warsztaty „Moda na zdrowie nigdy nie przemija”. W programie warsztatów: nauka samobadania piersi, porady jak dobrać właściwy biustonosz oraz propozycje ciekawych książek na chłodne wieczory. Każda uczestniczka warsztatów otrzyma upominek w postaci kosmetyku.

   

   

 • Uliczna Gra Niepodległościowa

  Uliczna Gra Niepodległościowa

  2019.11.13

  10 listopada 2019 r. harcerze zorganizowali w naszym mieście Uliczną Grę Niepodległościową. Na ulicach Rawy Mazowieckiej można było spotkać marszałka Józefa Piłsudskiego oraz generała Józefa Hallera. Żołnierze rodzącego się Wojska Polskiego rozbrajali Niemców, opatrywali rannych oraz szukali Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego. Organizatorami gry były 1. Szczep Rawski oraz 2. Szczep Rawski.

   

 • Rawskie Dni Niepodległości

  Rawskie Dni Niepodległości

  2019.11.12

  Dziękujemy rawianom i gościom za udział w wydarzeniach i uroczystościach. Dziękujemy też tym wszystkim, którzy przyczynili się swoją pracą i zaangażowaniem do godnego uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

   

   

   

   

 • Aktywne warsztaty dla osób 60+

  Aktywne warsztaty dla osób 60+

  2019.11.07

  Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka i Starosta Rawski zapraszają seniorów na bezpłatne szkolenie pn. „Promocja zdrowia i aktywnego starzenia się - aktywne warsztaty dla osób starszych” – dla osób powyżej 60 roku życia. Spotkanie ma na celu promocję aktywności fizycznej seniorów i pokazanie jak jest istotna w profilaktyce przeciwupadkowej. Ponadto przeprowadzony zostanie instruktaż jak bezpiecznie wykonywać ćwiczenia by nie nabawić się kontuzji. Prowadzący zwróci ponadto uwagę na aktywność fizyczną seniorów jako element higieny życia codziennego.

 • Rawianie w sieci - plan szkoleń

  Rawianie w sieci - plan szkoleń

  2019.11.06

  Publikujemy plan szkoleń w ramach projektu "Rawianie w sieci". Jednocześnie zaznaczamy, że może on ulec zmianie w zależności od zainteresowania projektem mieszkańców naszego miasta.

   

   

Stronicowanie