Treść strony

Stronicowanie

 • Press Tour w Rawie Mazowieckiej

  Press Tour w Rawie Mazowieckiej

  2019.09.13

  Na zaproszenie Zarządu Województwa Łódzkiego i Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej 12 września nasze miasto odwiedzili dziennikarze z regionu. Tematem przewodnim wizyty były projekty dofinansowane ze środków europejskich. Przez 15 lat obecności Polski u UE w Rawie zostało zrealizowanych około 100 projektów za kwotę ok. 100 mln zł. Dziennikarze odwiedzili m.in.: Zespół Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Miejski Dom Kultury, park miejski, Muzeum Ziemi Rawskiej oraz kościół NP NMP w Rawie Mazowieckiej.

   

 • 80. rocznica mordu na mieszkańcach Rawy Mazowieckiej

  80. rocznica mordu na mieszkańcach Rawy Mazowieckiej

  2019.09.12

  W dniu 10 września 2019 r. obchodziliśmy 80. rocznicę mordu na mieszkańcach Rawy Mazowieckiej dokonanego przez Niemców oraz powstania obozu jenieckiego dla żołnierzy września. Z tej okazji na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przed kościołem pw. Niepokalanego poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej odbyły się uroczystości związane z tą okrągłą rocznicą, których organizatorami było Miasto Rawa Mazowiecka oraz Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

   

 • Dotacja dla rawskiej OSP

  Dotacja dla rawskiej OSP

  2019.09.10

  Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla podpisał  z Zarządem Województwa Łódzkiego umowę o dofinansowanie zakupu dla rawskiej Ochotniczej Straży Pożarnej sprzętu służącego ochronie życia , zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem. Dotacja w wysokości 13 800,00 zł  zostanie przeznaczona na zakup ubrań specjalnych (kurtka i spodnie w komplecie) oraz suchego skafandra ratowniczego z ocieplaczem, kapturem i rękawicami dla OSP Rawa Mazowiecka.

 • Bezpieczne przejścia

  Bezpieczne przejścia

  2019.09.10

  19 sierpnia br. zostało podpisane  z Wojewodą Łódzkim porozumienie dotyczące realizacji w naszym mieście "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020". Projekt zakłada poprawę bezpieczeństwa na przejściach bez sygnalizacji świetlnej na ulicach Jerozolimskiej, Słowackiego i Warszawskiej w Rawie Mazowieckiej. Kwota dofinansowania dla Miasta  wynosi 98 000,00 zł.

   

 • Raport z konsultacji lokalnych dla właścicieli nieruchomości położonych na obszarze rewitalizacji miasta Rawa Mazowiecka

  2019.09.09

  Spotkaniem informacyjnym, które odbyło się w dniu 4 września 2019 r. o godz. 16:30 w Miejskim Domu Kultury, zakończyły się konsultacje lokalne dla właścicieli nieruchomości położonych na obszarze rewitalizacji. Konsultacje przeprowadzone zostały w ramach realizacji projektu wpisanego w LPR Miasta Rawa Mazowiecka na lata 2016-2025 pn. Kompleksowy System Wsparcia Poprawy Jakości Zasobów Mieszkaniowych". Zapraszamy do zapoznania się z Raportem z konsultacji.

 • Informacje o naborze 2019

  Program MÓJ PRĄD nabór 2019

  2019.09.09

  Ministerstwo Energii we współpracy Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”. Termin pierwszego naboru trwa od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych, a jego budżet to 1 mld złotych. Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł.  Program skierowany jest do gospodarstw domowych.

   

 • Prace remontowe na targowisku miejskim

  Prace remontowe na targowisku miejskim

  2019.09.09

  Na starym rynku trwają roboty związane z kanalizacją deszczową. Zakończenia tego etapu prac planowane jest na połowę października.

   

   

 • Mixer Regionalny już za nami

  Mixer Regionalny już za nami

  2019.09.09

  Tegoroczna edycja Mixera Regionalnego była wyjątkowa. Z okazji 100-lecia województwa łódzkiego Mixer zawitał do trzech miast - stolic dawnych województw. Województwo rawskie istniało przez ponad trzy stulecia, aż do czasu rozbiorów Polski. Co najmniej tak długiej historii oraz owocnej współpracy z całym regionem, w tym z Rawą Mazowiecką, życzyły wicemarszałkowi Zbigniewowi Ziembie władze Rawy: burmistrz Piotr Irla i Przewodnicząca Rady Miasta Grażyna Dębska.

   

 • Rawianie w sieci

  Rawianie w sieci

  2019.09.06

  5 września w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rawie Mazowieckiej odbyło się kolejne szkolenie w ramach projektu "Rawianie w sieci" - rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Rawy Mazowieckiej.   W trakcie szkolenia uczestnicy poznawali  jak  korzystać w bezpieczny sposób z internetu,  jak korzystać z usług e-administracji, czym jest bankowość elektroniczna, profil ePAUP, czy też jakie aplikacje można wykorzystać w codziennym życiu.

 • Rawianie na scenie Mixera Regionalnego

  Rawianie na scenie Mixera Regionalnego

  2019.09.05

  Nasz STULATEK czyli Województwo Łódzkie obchodzi na rawskim zamku swoje urodziny. W prezencie urodzinowym dla Jubilata i wszystkich gości wystąpią również mieszkańcy Rawy i powiatu. Na początek teatrzyk - "U nos w Boguszycach".Dalej - widowisko "Rawa Talent Show" oraz popisy wokalne i instrumentalne uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego i naszego MDK. Na zakończenie - Qumple: panowie wprowadzą nas w muzyczny klimat lat 60-tych.

Stronicowanie